Чи викликає блекаут інтерес до читання в українців

Динаміка продажу електронних книг протягом 2023-початку 2024 років різниться залежно від видавництва. Наприклад, у 2023 році продаж цифрового контенту «Ранок» зріс на 30% проти 2022-го, а у «КСД» спостерігають щорічний приріст вдвічі.
Про це пише Liga.net.
«За перші 5 місяців 2024 року ми вже продали на таку ж суму, як і за весь 2022 рік, і 65% від продажів 2023 року», – стверджує Тетяна Рябченко, PR-менеджерка видавництва «КСД».
У застосунку Yakaboo зріс запит на створення корпоративних бібліотек. Кількість компаній, які увімкнули таку функцію, збільшилась вчетверо, пояснює Євген Воловиченко, CEO Yakaboo. А на початок вересня 2024 року прогнозують черговий «сплеск» та підвищення цікавості до електронних книг загалом.
А яка ситуація на ринку електронних книг нині, у червні 2024? Чи прогнозують видавці зростання рівня продажу у звʼязку з блекаутами? Адже спираючись на популярність запиту «електронні книги» в пошуковику, можна припустити, що перепади електроенергії спровокують новий «бум» цифрової літератури.
У представників ринку думки різняться.
Наприклад, у «КСД» та «#книголав» не повʼязують зростання інтересу до електронних книг із відключеннями електроенергії.
«Блекаут як явище впливає на складність виготовлення паперової книги і її здорожчення. Чи буде ріст ціни настільки вагомим, щоб споживачі обрали електронну книгу замість паперової, сказати складно. Проте такий варіант розвитку подій – можливий», – пояснює Дмитро Осколков, директор видавництва «#книголав».
У Yakaboo, «Астролябія», «Ранок» та Абук не заперечують зростання інтересу до електронних книг у цей період. Аргумент – досвід блекаутів 2022 року. Наприклад, інтерес до електронних видань «Астролябія» зріс приблизно на 50-70% взимку-восени 2022 року.
З іншого боку, видавництво електронних книг Olean вже помітило спад продажу з новою хвилею відключень світла. Засновниця видавництва Олена Новіцька припускає, що за тривалої відсутності світла люди максимально економили заряд гаджетів, відтак менше книжок купують і читають.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром