Forbes для літнього читання рекомендує збірку української поетки Оксани Максимчук

23 Червня 2024, 10:39
Фото: Forbes 345
Фото: Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук Still city увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.

Про це пише «Читомо».

«У своїй першій збірці англійською мовою американка українського походження Максимчук документує життя у своєму рідному місті Львові та по всій Україні — від страху перед вторгненням наприкінці 2021 року до реальності перебування під обстрілом. Використовуючи розповіді інших людей, а також свої власні, вона занурює нас у світ, де страх і насильство просочуються настільки, що стають навдивовижу буденними: «наскільки нормальним все це здається / наскільки нудним», — ідеться в статті Forbes.

Книжка вийшла у британському видавництві Carcanet Press.

Фото: Forbes

За словами авторки, вірші зі збірки містять роздуми про надію і те, що може запропонувати поезія темні часи.

«Вірші медитують про мінливе відчуття реальності, тимчасовості, смертності та інтимності перед обличчям катастрофічної події. На межі між хронікою, хором і колажем, Still City відображає життєвий досвід лімінальності з нагальністю та інтенсивністю, пропонуючи різні погляди на війну та її наслідки», — ідеться в анотації.

До тексту книжки увійшли вірші, що написані під враження від дописів в соціальних мережах, новин, свідчень очевидців, записаних усних історії, фотографій, відеозйомок з дронів, перехоплених повідомлень тощо.

«То екстатичні, то катарсисні, ці вірші проливають світло на виживання, скорботу та надію крізь моменти жаху та благоговіння», — додають в анотації.

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром