Вишивка довжиною у життя: Ганна Беряк презентувала виставку рушників та ікон в Ужгороді

19 Червня 2024, 10:06
Ганна Беряк 701
Ганна Беряк

В Ужгороді презентували виставку робіт Ганни Беряк з Великоберезнянщини під символічною назвою «Моє життя вишиване». 

Захід пройшов 18 червня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Експозицію відвідала й журналістка Район.Культура.

54 вишиті рушники та 14 ікон із бісеру – творчий доробок народної майстрині заповнив простору виставкову залу музею. 

«Мені скоро 80 років, а я вишиваю з 5-річного віку! То майже все своє життя – я нерозлучна з ниткою та голкою!» – з усмішкою на обличчі розповідає Ганна Беряк. 

Цікаво, що по батьковій лінії у родині пані Ганни вишивали і чоловіки. Жінка пригадує, як філігранно вправлявся з ниткою та голкою її стрико (дядько, – прим. ред.) і був відомим майстром на всі ближні села! 

На офіційне відкриття виставки завітала численна кількість відвідувачів. Це – рідні, близькі, друзі, знайомі, представники влади, художники, молодь, шанувальники народного мистецтва. Привітали із виставкою Ганну Беряк і її колишні учні. До слова, жінка присвятила професії педагога 47 років у школах сіл Люта та рідному – Костринська Розтока

У роботах майстрині поєднуються традиції та сучасність. На рушниках пані Ганни присутня лемківська та бойківська орнаментика, а також авторська інтерпретація. Серед кольорів переважають традиційні чорний та червоний кольори. 

«У вишивці я прагну віднайти гармонію і природно, що кольори на моїх рушниках «дружать» один із одним», – зауважує Ганна Беряк. 

Ганна Беряк з родиною

Вишивка стала невідʼємною частиною життя жінки. Це потреба, яка є потіхою для очей та розрадою для душі. 

«Я вишиваю для душі, для себе, це приносить мені задоволення, – каже Ганна Беряк і додає, – з вишивки я не маю зиску. Я ніколи не продавала свої роботи. Виняток –через благодійний фонд вдалося продати три мої рушники. Усі отримані кошти із продажу направили на підтримку Збройних сил України. Тішуся ще й тому, що мої вишивані ікони прикрашають церкви. І на цю виставку мені довелося їх позичити з різних храмів».

Ганна Беряк – одна із небагатьох народних майстринь, яка через вишивку прокладає місток між минулим та майбутнім. Жінка мріє, аби цим старовинним ремеслом нині цікавилася молодь. Пані Ганна каже, що з радістю поділиться досвідом з охочими. 

Виставку вишивки майстрині доповнив виступ Заслуженого академічного закарпатського народного хору. Артисти виконали відомі автентичні народні пісні.

Виставка триватиме Ганни Беряк до 7 липня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Читайте також: Майстриня з Іршави Ольга Ловга презентує свій творчий доробок у Закарпатському музеї

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром