«Іноді заробляти соромно»: обгорілі книжки з типографії «Фактор-друк» не продаватимуть, а показуватимуть за кордоном
Обгорілі книжки з харківської типографії «Фактор-друк», яку росіяни обстріляли 23 травня, поїдуть на виставку в бібліотеку Конгресу США та закордонні музеї.
Про це розповіла директорка видавництва Vivat Юлія Орлова в інтерв'ю для Суспільне Культура.
23 травня росіяни завдали ракетного удару по одному з найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі — «Фактор-друк». Внаслідок цього згоріло 50 тисяч книжок, зокрема й видавництва Vivat, яке належить до того ж холдингу, що й постраждала друкарня.
Після цього гендиректорці Vivat почали надходити пропозиції придбати постраждалі книжки або експонувати їх за кордоном. Юлія Орлова поділилася, що невдовзі врятовані примірники вирушать на виставку в бібліотеку Конгресу США та в іноземні музеї.
Втім, продавати обгорілі видання не будуть: отримати їх можна буде радше за донат на ЗСУ або відновлення друкарні.
«Це дуже тонкий лід в етичній площині: ми б не хотіли продавати їх, як комерцію. Іноді заробляти соромно — і це, на мою думку, саме така історія», — пояснила Юлія Орлова.
Наслідки обстрілу «Фактор-друку» для видавництва Vivat
Гендиректорка розповіла, що внаслідок ракетного удару видавництво Vivat зазнало збитків на десятки мільйонів. Точна сума невідома, адже наразі ще триває інвентаризація і видавництво чекає на висновки від торгово-промислової палати.
Однак вдалося врятувати 200 примірників «Мисливців за щастям» Валерія Пузіка; 1500 примірників «Ізмарагду княгині Несвіцької» Олександра Ірванця — ці книжки встигли передати на склад до того, як російська ракета знищила палітурний цех друкарні.
Читайте також: «Це інакше як дивом не назвеш», – Олександр Ірванець про вцілілі примірники нової книги після російського обстрілу друкарні в Харкові
Зазначимо, що на XII «Книжковому Арсеналі» видавництво Vivat представило стенд зі знищеними примірниками та уламками типографських верстатів.
«Знаєте, найбільше вражав навіть не вигляд, а жахливий запах цих книжок. Люди могли подивитися, погортати знищені томи й відчути запах горя та війни. Це було дуже влучно й перегукувалося з концепцією фестивалю — «Життя на межі», — прокоментувала Юлія Орлова.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром