Катерина Калитко оголосила про вихід зі Спілки письменників у відповідь на засудження музеїв, які підтримали прайд-місяць

18 Червня 2024, 12:39
Фото з фейсбук-сторінки Катерини Калитко 352
Фото з фейсбук-сторінки Катерини Калитко

Українська письменниця Катерина Калитко заявила, що виходить зі складу Національної спілки письменників України (НСПУ) після того, як її представники засудили українські музеї, які підтримали прайд-місяць.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

Письменниця зазначила, що вже років двадцять не має точок дотику зі Спілкою і зберігала суто формальне членство лише з поваги до пам'яті поета Київської школи Віктора Кордуна, який рекомендував долучити пані Катерину до організації у 2000 році.

«Організація вже давно демонструє середньовічне невігластво у розумінні сучасного світу. Але для всього є межа, і свіжа гомофобна риторика з їхнього боку – вже поза нею. Оця моя заява, що нижче, щойно поїхала рекомендованим листом у жовтий дім на Банковій. Прошу більше не асоціювати мене з НСПУ і не згадувати про неї в будь-яких офіційних представленнях мене. Хто ходить редагувати Вікіпедію – приберіть звідти згадку про НСПУ, будь ласка», – написала Калитко.

Фото з фейсбук-сторінки Катерини Калитко

Нагадаємо, що 10 червня Національна спілка письменників України (НСПУ) на фейсбук-сторінці поділилася публікацією «Української літературної газети», головним редактором якої є голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

У ній йдеться про те, що Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і Одеський національний художній музей розфарбували свої логотипи у кольори веселкового прапора. За твердженням НСПУ, у такий спосіб заклади декларували «солідарність з антисімейними і антинаціоналістичними ідеями ЛГБТ-угрупування».

Читайте також: Поетка Катерина Калитко прочитала свою версію молитви «Отче наш» про звірства росіян королю Данії

Скриншот допису НСПУ у фейсбуці

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром