В Україні створять «Театр Ветеранів», щоб навчати захисників основ драматургії та акторської майстерності

17 Червня 2024, 19:35
Фото ілюстративне 383
Фото ілюстративне

Управління комунікацій командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») запускає новий проєкт — Театр Ветеранів.

Про це пише «Детектор медіа».

Протягом двох місяців ветерани з першої навчальної групи вивчатимуть основи драматургії, акторської майстерності, напишуть та поставлять свої перші п’єси. До занять залучені психологи. Прем’єра вистав відбудеться у серпні-вересні 2024 року.

В коментарі «Детектору медіа» військовослужбовець, художній керівник проєкту, драматург Максим Курочкін, який є автором ідеї й буде розвивати школу, розповів про її мету.  

«Мета цього проєкту — створення важливих текстів. Ми намагаємося дати ветеранам професійну підготовку. Не хочеться зараз конкретизувати всі етапи роботи, оскільки це  пілотний проєкт, і ми дуже хочемо відштовхуватися від того, що буде цікаво самим ветеранам. Потрібен індивідуальний підхід, тому виставу ми створюватимемо з урахуванням умінь, побажань, емоцій, історій, які будуть у залучених у проєкт ветеранів. Ми орієнтовані на реальний зв'язок з ними, не на концепцію, а на живий процес», — розповів Максим Курочкін.  

Серед тих, хто працюватиме з ветеранами — драматург Максим Курочкін, драматургині Анастасія Косодій, Ірина Гарець, Наталя Ворожбит, Лєна Лягушонкова, сценаристка та режисерка Марися Нікітюк, сценаристка та продюсерка Ірина Вратарьова, журналістка Леся Ганжа, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв; акторську майстерність викладатиме Катерина Вишня Вишнева. Остаточний склад викладачів школи буде відомий 18 червня. 

Перший набір складатиметься з 12–16 людей.

В «ТРО Медіа» назвали три місії Театру Ветеранів: 

  • «Перша місія — творче та емоційне відновлення українських воїнів. Театр Ветеранів  — це інноваційний простір психологічної реабілітації, що започатковує «ТРО Медіа» спільно з київським Театром Драматургів. 
  • Друга місія — створення повноцінного мистецького продукту, текстів та вистав, що зможуть гідно презентувати історії українських воїнів на міжнародних артмайданчиках. Наш намір — достукатись до світової спільноти засобами сучасного театру, дати змогу бачити події російсько-української війни очима самого переконливого свідка — українського громадянина-захисника. 
  • Третя місія — це сигнал українському суспільству: люди з травматичним бойовим досвідом — це потужне джерело креативного творення, енергії розбудови та змін. За правильного адміністрування громадські інституції можуть ефективно інтегрувати ветеранів у суспільно значущі проєкти, створювати різновекторні зв’язки та знижувати рівень напруги в суспільстві». 

Презентація Театру Ветеранів відбудеться 18 червня в Театрі Драматургів.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром