Донецький драмтеатр, який переїхав до Ужгорода, презентував у Румунії виставу «Марiупольська драма»

17 Червня 2024, 19:02
Донецький драмтеатр, який переїхав до Ужгорода, презентував у Румунії виставу «Марiупольська драма» 403
Донецький драмтеатр, який переїхав до Ужгорода, презентував у Румунії виставу «Марiупольська драма»

Колектив Донецького академічного обласного драматичного театру з Маріуполя, який переїхав до Ужгорода, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже вдруге побував на міжнародному театральному фестивалі BABEL F.A.S.T 2024 у румунському місті Тирговіште.

Про це повідомили в Донецькій обласній державній адміністрації.

Театр презентував виставу-сторітелінг «Марiупольська драма» за свідченням учасників подій. Показ відбувався з англійськими субтитрами. Після фестивалю пройшла пресконференція та спілкування з журналістами. Актори театру продовжують розповідати свою історію та ділитися інформацією про Україну і життя театру.

«У межах заходу створили ряд неформальних зустрічей з колективами театрів інших країн – знайомство та обговорення вистав, обмін думками, враженнями, подіями. Актори театру встигли побувати на виставах італійського, корейського, китайського, британського, японського, молдовського та румунського театрів,  взяли участь у акторській фотосесії з відомим фотогуру Simion Buia в театрі Toni Bulandra та майстер-класі з пластики», – йдеться у повідомленні. 

У фестивалі також брали участь театри з Румунії, Молдови, Литви, Франції, Британії, Італії, Чехії, Данії, Шотландії, Угорщини, Греції, Польщі, Ізраїлю, Іраку, Білорусі, Фінляндії, Японії, Південної Кореї, Королівства Бахрейн, Китаю.

«Маємо честь представити справжнє серце фесту – нашу виставу MARIUPOL DRAMA. Це історія, яку ми несемо в душі, і можемо поділитися зі світом. Глядачі – учасники страшної реальності російського терористичного злочину в Маріуполі, розказаної акторами-свідками. Театральна трупа змогла передати всю глибину переживань, страхів і надій тих, хто прожив ці події. Реакція глядачів безпрецедентна: сльози, аплодисменти, овації стоячи. Вистава не залишила нікого байдужим, пробудивши бажання змінювати світ на краще. Це справжній тріумф нашої команди! Після фінальних аплодисментів почалася неймовірна злива з грозою і блискавками – підтвердження від самого неба, що все вдалося на вищому рівні! Ми нагадали важливість миру, людської гідності та пам'яті про трагічні події, що не повинні повторюватися», – йдеться у дописі театру. 

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром