Подружжя українських фотографів опублікували світлини військовослужбовців після російського полону

17 Червня 2024, 16:35
Фото Костянтина та Влади Ліберових 307
Фото Костянтина та Влади Ліберових

Українське подружжя фотографів Костянтин та Влада Ліберові опублікували фотографії українських військових, які вийшли з російського полону. 

Світлини з’явилися на їхній інстаграм-сторінці. 

«Це була найважча наша зйомка за останні пів року. Після зустрічі та спілкування з хлопцями - ми тиждень не могли оговтатись від того, що побачили та почули. Ці кадри ми публікуємо з дозволу самих хлопців. Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими», – написали вони в дописі. 

Частина з цих фотографій поїхала до Швейцарії на Саміт миру, на якому підіймалось питання обміну. Фотографи сподіваються, що документальні портрети тих, хто пройшов пекло, посприяють рішучим діям партнерів.

«Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кілограмів ваги. Щоб усвідомити, що це таке, втратити по 40-50 кілограмів ваги (а саме стільки вони втратили за час полону) – подивіться на знімки, де хлопці показують свої фотографії напередодні полону», – додали вони. 

Подружжя зазначає, що найважливіше те, що військових не вдалось зламати. Це повторював кожен з них: мене не зламали. 

«Ми спілкувались з лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили. На такий випадок, окрім дійсно фахових реабілітологів з неймовірно людяним ставленням до хлопців, з ними працюють ще й професійні психологи», – значиться у дописі. 

Читайте також: На благодійному заході у Затурцях збирали кошти на автомобіль для військових

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром