В американському видавництві вийде книга Вікторії Амеліної зі свідченнями жінок про російсько-українську війну

17 Червня 2024, 13:47
Вікторія Амеліна 340
Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком нова книжка Вікторії Амеліної «War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War» («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»).

Книжку опублікує імпринт одного з найстаріших світових видавництв Macmillan Publishers St. Martin’s Press. Про це повідомили на сайті видавництва.

«Коли 24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, Вікторія Амеліна була зайнята написанням роману, участю в літературному житті країни та вихованням сина. Тепер вона стала кимось новим: дослідницею воєнних злочинів і літописцем надзвичайних жінок, таких як вона сама, які приєдналися до опору», – йдеться в повідомленні.

У книзі йтиметься зокрема про лауреатку Нобелівської премії миру Олександру Матвійчук, адвокатку та військову Євгенію Закревську, правозахисницю Ларису Денисенко, бібліотекарку з Капитолівки Юлію Какулю-Данилюк, яка допомогла відшукати щоденник окупації закатованого дитячого письменника і волонтера Володимира Вакуленка.

«Всі в Україні знали, що Амеліна документує війну. Вона фотографувала руїни шкіл і культурних центрів, записувала свідчення тих, хто вижив, і очевидців звірств. І поступово перетворювалася на оповідачку, пишучи те, що стане цією книжкою. Увечері 27 червня 2023 року Амеліна з трьома іноземними письменниками зупинилася на вечерю у Донецькій області. Коли в ресторан влучила російська крилата ракета, Амеліна отримала важкі травми голови і втратила свідомість. Вона померла 1 липня. Їй було тридцять сім років. Вона залишила по собі неймовірну розповідь про руйнівні наслідки війни та ціну опору. Чесна, інтимна та дотепна, ця книга стане класикою», – йдеться в анотації.

Замовити книжку можна на сайті видавництва за посиланням.

Читайте також: В Україні створили аудіоверсію книги Вікторії Амеліної «Дім для Дома»

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром