Гінекологія без страху: у Луцьку презентували книгу Оксани Негрич про жіноче здоров’я

17 Червня 2024, 13:13
Марія Коротицька-Адамчук та Оксана Негрич на презентації книги «Гінекологія без страху» у Луцьку. Фото Ігоря Дині 330
Марія Коротицька-Адамчук та Оксана Негрич на презентації книги «Гінекологія без страху» у Луцьку. Фото Ігоря Дині

Гінекологиня та кандидатка медичних наук Оксана Негрич презентувала у Луцьку книгу «Гінекологія без страху». У ній авторка розповідає про жіноче тіло та здоров’я, розвінчуючи міфи доказовою медициною.

Подія відбулась 15 червня у соціокультурному просторі «Мистецький», у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Організувала зустріч літературна платформа «Фронтера», стратегічний партнер — «Алгоритм дій».Про це Район.Культура повідомили організатори.

Модерувала захід керівниця Фонду боротьби з раком Марія Коротицька-Адамчук.

Фото Ігоря Дині

Оксана Негрич розповіла, що ідея писати для жінок про особливості їхнього здоров’я з’явилась понад п’ять років тому, коли вона створила блог в інстаграмі. Тоді й виникали думки щодо створення книги.

«Я відповідала на часті питання пацієнтів, а зазвичай люди приходять з одним і тим самим. І десь ідея написати книжку була. Одного разу, ще до повномасштабного вторгнення, до мене звернулись із видавництва «Віхола». Вони натрапили на мій блог та поцікавились, чи я б не хотіла написати книгу про жіноче здоров'я. І ми вирішили спробувати», — розповіла авторка.

Фото Ігоря Дині

Книжка написана простою мовою та допомагає зрозуміти, як влаштована жіноча репродуктивна система, як працюють і за що відповідають статеві гормони, що відбувається з жінками в період менопаузи, які існують правила інтимної гігієни, як розібратись у засобах контрацепції та багато іншого.

«Жіноча статева система — тематика яєчників, всі знають. Але насправді вони не працюють ізольовано. Вони отримують сигнали від головного мозку. І працюють за принципом зворотного зв'язку. Мозок реагує на зовнішні подразники, наприклад, стрес. Яєчники і матка теж реагують. Відповідно, коли ми в стані хронічного стресу — це дуже впливає на жіночий організм. Йому не до розмноження, тому може бути збій у циклі», — поділилась гінекологиня.

Фото Ігоря Дині

Під час заходу Оксана Негрич сміливо розвінчувала міфи про жіноче здоров’я, а присутні запитували те, про що зазвичай соромляться розмовляти вголос.

Зокрема, про менструальний цикл та інтимну гігієну, секс і контрацептиви, статеві захворювання та різноманітні хвороби. Гінекологиня наголосила на важливості вакцинації від вірусу папіломи людини, адже це може попередити рак шийки матки у майбутньому.

«Зараз дуже розширюються покази до вакцинації від вірусу папіломи людини. Тому навіть дівчата, які не встигли вакцинуватися, коли їм було від 9 до 14 років, мають можливість зробити це зараз. Це буде ефективно, навіть якщо вони вже почали жити статевим життям. Я рекомендую вакцинуватися навіть жінкам старшого віку, або тим, хто переніс онкологічні захворювання», — розповіла Оксана Негрич.

Після презентації усі охочі могли придбати книги, взяти автограф та сфотографуватися з авторкою.

Фото Ігоря Дині

Фото Ігоря Дині

Фото Ігоря Дині

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром