Загублена бібліотека: в Україні започаткували видавничий проєкт англійської нонфікшн-літератури

16 Червня 2024, 19:35
Логотип видавничого проєкту 370
Логотип видавничого проєкту

Галерея сучасного мистецтва «Асортиментна кімната» в Івано-Франківську запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці галереї.

I lost my library (Я втратила мою бібліотеку) – це нішевий видавничий проєкт, що видаватиме нонфікшн-літературу англійською мовою. 

«Це (майже випадкова) збірка книжок про непідсвічене, непопулярне та периферійне. Це – неструктурована бібліотека, у якій вистачає сірих плям та якій бракує лінійності. Як і тим спонтанним бібліотекам, які все одно виникають в наших (тимчасових) домівках, навіть якщо ми застановили більше не збирати книжки», – пояснюють на сайті проєкту. 

Команда зазначила, що деякі з цих книг є видавничим проєктом на засадах самоокупності – їх можна придбати. Деякі – видаються у партнерстві з меценатами та донорами, і розповсюджуються серед культурних інституцій та зацікавлених в мистецтві.
 
«ilostmylibrary – проєкт для і від покоління, яке не збирає бібліотеки та не привʼязується до речей та місць. Це спосіб серед втрат розгледіти щось, що часто залишається поза увагою», – додають вони. 
Засновники не обіцяють великих тиражів чи перекладів популярних видань, проте мають візію неканонічної та несистематичної збірки книжок. Проєкт зосереджуватиметься на артбуках та каталогах робіт тих мисткинь та митців, практики яких малозадокументовані, а також на горизонтальних і периферійних проєктах, які зокрема концентруються на фемінізмі, децентралізації, антиімперіалізмі та деколонізації.
 
Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром