У Києві відкрилася персональна виставка картин Валерія Франчука

16 Червня 2024, 18:30
Роботи Валерія Франчука 357
Роботи Валерія Франчука

У Національному музеї літератури України відкрилась персональна виставка «Погляд крізь час» народного художника України Валерія Франчука.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційнї політики. 

Митець є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії імені Василя Стуса Валерія Франчука. Загалом, його творчий доробок складають більше як 6 000 художніх творів і понад 700 графічних робіт. Картини Франчука зберігаються в музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу. 

«Погляд крізь час» – це діалог митця і глядача, своєрідне запрошення у світ художника, де відкриваються краса природи та особливість метушливих міст. Масштабність художнього мислення виливається у триптихи – на полотні зображені мальви-обереги та тендітні кульбабки, як відображення сонця і всепереможності світла. 

«Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А, кажуть, вона вічна», – сказав митець Валерій Франчук. 

У творчості Валерія резонують трагічні події з нашої історії: війни та голодомор. Через свої картини художник закликає не забувати власну історію, тримати та передавати весь глибинний пласт пам’яті. Проте виставка «Погляд крізь час» має на меті – умиротворення душі, розкриття світу самої людини, яка має розчинитися в природі, в красі рідного краю. 

Читайте також: В Ужгороді запровадили єдиний квиток на три музеї

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром