Вперше на українській сцені: у Львові покажуть французьку оперу «Діалоги кармеліток»

16 Червня 2024, 11:40
Фото Анастасії Смольєнко 377
Фото Анастасії Смольєнко
Львівська національна опера уперше представить на українській сцені премʼєру опери Франсіса Пуленка «Діалоги кармеліток».
 
Про це повідомляє Укрінформ.
 

Перший показ відбувся 15 червня, наступний – 16 червня. Зазначається, що охоплюючи події кінця XVIII століття, події «Діалогів кармеліток» дзеркально відображатимуть й будуть актуалізовані в сучасних українських реаліях. Адже перш за все, це – історія про протистояння абсолютному злу та терору.

Опера постане у режисерській візії Василя Вовкуна, диригентом-постановником вистави став музичний керівник театру Іван Чередніченко, хормейстер премʼєрної постановки – Вадим Яценко.

«Виняткове враження здійснюватимуть хорові епізоди, адже колективний образ монахинь кармеліток є важливою складовою опери, та саме він є тим постійним планом й водночас підтекстом, на фоні якого народжується і новий зміст, і нова розвʼязка твору», – розповіли у театрі.

Там додали, що багатогранна та наповнена численними сенсами музична складова опери відобразиться на сцені у мінімалістичній сценографії Миколи Молчана.

Художницею костюмів до нової постановки Львівської національної опери стала українська дизайнерка Оксана Караванська, яка не відмовляється від традиційного одягу – однострою черниць кармеліток, але й наділяє їх індивідуальним змістом. Вона зазначає, що «основою костюмів до нової постановки Львівської національної опери є графічність» і «найважливішим з того, що побачить глядач, є оптичне зображення».

«Я творила образи, що читаються, мов скульптура. Вони максимально наповнені тим змістом, який вклав у постановку режисер, і вони дуже сучасні, хоч і мають ноти минулої епохи», – підкреслила дизайнерка Окснаа Караванська. 

Виразних штрихів та деталей постановці надасть світлова партитура художника світла Олександра Мезенцева, що підкреслюватиме основні смислові акценти постановки та поглиблюватиме закладені композитором та режисером сенси.

«Нова постановка Львівської національної опери підіймає на інший рівень стійкість характеру, подолання власних страхів. Відповідальність за свої дії та вчинки», – підкреслив Мезенцев.

Вистава «Діалоги кармеліток» має три дії і триває 2,5 години.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром