Рада з підтримки кіно мусить переобрати склад – рішення Верховного Суду

15 Червня 2024, 18:20
Фото зі соцмереж 357
Фото зі соцмереж
Державне агентство України з питань кіно змушене провести конкурс до нового складу Ради з державної підтримки кінематографії. 
 
Про це повідомила адвокатка Надія Денисюк на своїй фейсбук-сторінці. 
 
Верховний суд України визнав нинішній склад Ради з державної підтримки нелегітимним. Боротьба кіноспільноти почалася з 7 березня 2023 року. Тоді Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову про подовження повноважень членів ради. Її ухвалили після заяви про неспроможність провести конкурс через воєнний стан. 
 
Через три дні Українська кіноакадемія опублікувала офіційну заяву, в якій висловила незгоду з рішенням Кабміну. Пізніше Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабміну, який оскаржував рішення Держкіно. 
 
«Рада – надзвичайно важливий орган у цій індустрії. Вона приймає усі основні рішення і розпоряджається бюджетними коштами. Конкурс мав відбутись в березні 2023, але Держкіно нахабно, прикриваючись війною, вирішило поза законом не проводити конкурс. Кабмін виніс відповідну постанову», – прокоментувала адвокатка Надія Денисюк. 
У дописі, вона зазначила, що скасування постанови означає те, що віднині всі субʼєкти кінематографії матимуть право обрати новий склад Ради, який повинен діяти в інтересах українського кіно. 
 
«Майже 600 мільйонів бюджетних коштів на 2024 для підтримки кіно не будуть використані неповноважним органом. Це важлива справа. Вона показує як закон залишається законом і в умовах воєнного стану ніхто, повторюсь, ніхто не має жодного законного, а тим більше морального права, прикриватись війною задля невиконання власних обовʼязків і порушення закону», – додала адвокатка. 
Шостий апеляційний адміністративний суд ще 23 квітня був на боці Національної спілки кінематографістів. Проте наступного дня Держкіно подало заяву до Верховного Суду і рішення про незаконну діяльність агентства з питань кіно призупинили. У результаті відбувся пітчинг від Держкіно, де планували розподілити рекордні майже 600 мільйонів гривень. 
 
«Приємно здивували суди першої та апеляційної інстанції, неприємно здивував Верховний Суд, який абсолютно безпідставно зупиняв дію рішення. Хоча і виніс постанову на нашу користь», – зазначила Надія. 
 
Довідково: Рада з державної підтримки кінематографії – орган Держкіно, що вирішує, які фільми отримають фінансування. Рішення приймається за допомогою процедури пітчингу – оцінювання проєктів і остаточного висновку ради. 
 
Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром