В Україні запустили проєкт до 100-річчя з дня народження Сергія Параджанова

14 Червня 2024, 17:41
Скриншот із сайту проєкту 663
Скриншот із сайту проєкту

Мережа супермаркетів «Сільпо» запустила проєкт до 100-річчя з дня народження режисера Сергія Параджанова.

Про це Район.Культура повідомила пресслужба мережі.

На сайті проєкту опубліковані розповіді про фільми та колажі Сергія Параджанова, його вподобання в їжі, а також про те, як режисер надихнув Леді Гагу, Девіда Бові та Мадонну.

В магазинах мережі також можна випити кави з колекційних стаканів із зображенням режисера, які проілюстрував художник Олександр Грехов.

Для наповнення сайту мережа супермаркетів співпрацювала з Музеєм Сергія Параджанова у Єревані (Вірменія). Музей надав світлини колажів митця та фото намальованого Параджановим у 1974-1977 роках плаката до фільму «Тіні забутих предків». У межах проєкту створили п'ять освітніх роликів про життя режисера, митців, натхнених Параджановим, кінострічки «Колір граната» та «Тіні забутих предків» тощо. Спікером освітніх роликів, який надав експертну підтримку в створенні проєкту, став український режисер та кінознавець Андрій Алферов.

«Фігура Сергія Параджанова — вічно жива статуя свободи України. Свободи абсолютної. Важко знайти в історії національного кіно та культури імʼя, навколо якого б точилася така кількість оцінювальних штампів і яке було б настільки недооцінене. А тим часом у світі Сергій Параджанов вважається найвідомішим режисером України, про нього пишуть книги, ставлять вистави, знімають документальні фільми, його художні відкриття сьогодні є джерелом для світової попкультури, її індустрії розваг. Роботи Параджанова — наче ключі до чорного ходу України. Завдяки своєму особливому відчуттю «українського» він створив національний код, вивівши його в «Тінях забутих предків». Проте став не тільки національним пророком, а видатним художником світового рівня», — каже Андрій Алферов, режисер та кінознавець.

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром