На Донеччині загинув художник, музикант, герой фільму «Зсув» Артур Сніткус

12 Червня 2024, 15:17
Артур Сніткус 335
Артур Сніткус

На Донеччині загинув український художник, музикант та стиліст, представник квір-спільноти Артур Сніткус. Чоловік помер під час виконання бойового завдання. 

Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал. 

«Герой віддав своє життя 7 червня... Співчуваємо всім рідним та близьким захисника. Щиро розділяємо біль утрати та схиляємо голови в глибокій скорботі. Вічна пам’ять нашому захиснику!», – написав міський голова Сергій Надал.

Бійцю було 36 років. У соціальних мережах співчуттями поділилися інші українські митці. Художниця Ірина Кудря написала, що запам'ятала його невтомним тусівником. 

«Сьогодні весь день Артур танцює перед очима. (Якщо ви колись бачили як танцював Сніткус, ви мене розумієте). Невтомний тусівник, музикант, художник, людина легенда, Особистість. Якось я сказала йому: «Артурчик, ти найкрасивіший чоловік, якого я бачила в житті». На що він манерно склав пальці рук собі до губ, ну ви ж знаєте як він це робив, чмокнув їх вдаючи сором'язливість, і сказав – «Ах, спасибо, красавица!». Я встигла подумати – «Ще й джентельмен». А потім Артур засміявся і обійняв мене», – згадує Ірина Кудря. 

Артур Сніткус народився 13 травня 1988 року в Тернополі. Він долучався до мистецьких майстерень у Києві, Одесі та інших містах. 

«Знову відкриваю стрічку і читаю «загинув Артурчик». Це ім'я викликало асоціації з минулого тернопільського життя. І дідько, це виявився саме той відомий у Тернополі Артурчик, Артур Сніткус... Людина, яку ніколи не уявила б на фронті. У прадавні тернопільські роки він працював зі мною як стиліст. Зробив з мене блондинку, а потім, поступово, руду, якою я й залишилася. Сварив за те, що лінуюся робити макіяж. Обожнював вечірки, клубну культуру і отето всьо (тоді, коли це ще подобалося й мені). Був таким котиком-котиком», – написала журналістка, медіа тренерка Ольга Юркова. 

«Ми познайомились на фесті на Драгобраті. Від цієї зустрічі залишились дуже теплі спогади. В той рік Артур під час рейву робив перформанс, та й загалом був окремою людиною-подією на тому фестивалі», – написав Дмитро Шовкопляс. 

Також Артур знявся у фільмі «Зсув» (2016) Олексія Радинського, створював електронну музику. Його трек увійшов до компіляції, тобто поєднанням різних композицій, SESTRO, випущеної одеським лейблом «система | system».

Читайте також: Відкриття книгарні «Гувернер» з Херсона в Івано-Франківську

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром