Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини

11 Червня 2024, 20:03
Представники України на 10 сесії Генеральної асамблеї держав — учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. Фото з сайту Мінкульту 369
Представники України на 10 сесії Генеральної асамблеї держав — учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. Фото з сайту Мінкульту

Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини на чотирирічний термін з дати обрання під час 10 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

Це рішення ухвалили 11 червня. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики.

 «Це історична подія для України, важливий крок в охороні нематеріальної культурної спадщини. Україна у своїй діяльності неухильно дотримуватиметься духу і літери Конвенції, поділяючи її цінності. Ми прагнутимемо підвищувати повагу до живої спадщини, приділяти максимум уваги до охорони нематеріальної культурної спадщини України, яка є складовою національної безпеки, побудови сталого миру та культурної злагоди, а отже – базовим пріоритетом України», – заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар під час засідання комітету.

Нагадаємо, що Україна подала свою кандидатуру наприкінці 2023 року на чотирирічний термін.

Ратифікована Україною у 2008 році Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини сприяє ефективній охороні нематеріальної культурної спадщини на місцевому, національному, міжнародному рівнях, забезпечує повагу до неї, підвищення обізнаності про її важливість та визнання.

Як повідомили у Мінкульті, обрання України до Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини не лише сприяє позитивному іміджу держави, а й надасть можливість сприяти ефективному досягненню та виконанню цілей Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, а також зобов’язань, взятих на себе Україною, з виконання Конвенції.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром