Рекордна сума для України: картину Івана Марчука «Зійшов місяць над Дніпром» продали з аукціону за 250 тисяч доларів

11 Червня 2024, 16:45
Картина «Зійшов місяць над Дніпром» Івана Марчука 336
Картина «Зійшов місяць над Дніпром» Івана Марчука

На київському аукціоні Goldens картину Івана Марчука «Зійшов місяць над Дніпром» продали за 250 тисяч доларів. Це новий аукціонний рекорд продажу твору сучасного українського художника.

Аукціон  «Колекційне класичне мистецтво» відбувся 8 червня. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Goldens.

За словами організаторів, майже 40% лотів пішли з молотка, за деякі з робіт велися завзяті бої, внаслідок чого на аукціоні встановили ряд рекордів.

Картину Івана Марчука «Зійшов місяць над Дніпром» продали за останньою ставкою за 250,000 доларів, що дорівнює майже 10 мільйонам 130 тисячам гривень (загальна сума з комісією та авторським збором склала – 300 000 доларів США), що стало новим світовим рекордом з продажів творів особисто Івана Марчука на українських та світових аукціонах. Ця сума також стала рекордною для всіх сучасних українських митців загалом на світових аукціонах.

«Зійшов місяць на Дніпром» Івана Марчука

Друга рекордна цифра була встановлена також на скульптурну композицію Ольги Рапай «Арлекін та П’єро», досягнувши відмітки у 35,000 доларів за молотком (майже 1 мільйон 420 тисяч гривень). Ця сума перевищила не лише усі попередні продажі робіт скульпторки, а й української кераміки, в цілому. 

«Даний результат є яскравим показником підвищення інтересу до української кераміки, що набирає обертів останнім часом», – зазначили організатори аукціону.

«Арлекін та П’єро» Ольги Рапай

Торги також велися за роботи Абрама Маневича, Ісаака Пайлеса, Андрія Коцки, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Ірини Беклемішевої, Ференца Семана, Романа Сельського, Ладо Гудіашвілі, Опанаса Заливахи, Миколи Максименка.

Довідково: Іван Марчук – Народний художник України, лавреат Національної премії Шевченка. Доробок живописця налічує майже 5000 творів. У 2007 році він потрапив до рейтингу британського видання Daily Telegraph – «100 геніїв сучасності». У ньому Марчук посів 72 місце.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром