На Харківщині загинув військовий фотограф Арсен Федосенко

11 Червня 2024, 17:15
Арсен Федосенко 257
Арсен Федосенко

На Харківщині загинув військовий фотограф Арсен Федосенко. 

Про це повідомив військовослужбовець і журналіст Тарас Березовець на своїй сторінці у фейсбук. 

Фотограф помер внаслідок важкого поранення від влучання керованої авіабомби. Кілька місяців він служив військовослужбовцем 518-го батальйону у складі 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. 

Як пригадує Березовець, вони познайомилися з Арсеном навесні 2022 року під Купʼянськом і кілька місяців разом були в одній бригаді. 

«Тоді він тільки починав службу у нашій бригаді. Комбат представив його як людину, хто буде займатися створенням фото епопеї звільнення Харківщини. Фоторепортажі Арсена про війну зʼявлялися на стрічках інформаційних агенцій протягом двох років і вже після того, коли він перейшов на службу до Генерального штабу», – написав військовий Тарас Березовець. 

Свого побратима він запам'ятав, як постійно націленим на роботу, усміхненим і задоволеним навіть тоді, коли валився з ніг від втоми. 

Своїми думками поділився й колишній народний депутат Борислав Береза. 

«Дуже талановита людина була. Майстер. І справді світла людина. До ЗСУ приєднався весною 2022. Ми тоді з ним і познайомилися. Трохи пізніше, у травні, коли він з групою журналістів їздили по лінії фронту і робили репортажи про військовослужбовців, то перетнулися на Запоріжжі у Білогірї. Це була наша крайня позиція. Постійні обстріли. І він туди приїхав. Не налякався. Як і завжди. Він посміхався і робив фото. На нулі», – написав Борислав Береза. 

Також він додав, що багато фотокарток у стрічці Центру стратегічних комунікацій належать Арсену. 
 
«Він показував усім нам обличчя українських героїв у пікселі. Він був... Страшне слово «був». Русня вбила його. КАБи», – пише у пості. 
Друг загиблого та власник порталу Uwines Сергій Клімов сказав, що Арсена поховають у Києві.
 
«Арсен, напевно, єдиний фотограф, який побував на кожній виноробні України і стільки фото, як було українських виноробів, які були у Арсена не мав ніхто. Відкритий, чесний та прямолінійний. Мрійник, який жив заради того, що любить… Лише 9 днів тому ми бачились на Книжковому Арсеналі, де Арсен розповідав мені про проект Страткому, який вони з колегами робили для цієї події «Історії тих, хто обрав боротьбу». Це наше останнє фото разом, та передостання розмова...», – зазнчив він. 
 
 
«Декілька років ми сиділи поряд стіл-в-стіл в одному офісі... Товаришували, були активними учасниками Революції гідності... Не можу уявити цей світ без щирої космічної посмішки Арсена! Господи, чому ти забираєш найкращих, найталановитіших синів і доньок України!? Плачу, вибачте...», – написав Анатоль Тишкевич Тихий. 
У фейсбуці його смерть прокоментувлали й малознайомі з ним люди.  
 
«Боже, яка біда! Знала особисто, робив випускний альбом класу мого сина. Світла, яскрава, творча особистість! А як він розповідав про свою родину...», – написала Інна Туч.
«Хто його знав, просто не може повірити в те що його з нами вже немає. Настільки світла людина. Немає слів передати біль. А його віра в людей, я такої не зустрічав більше. Фотографії кажуть самі за себе», – прокоментував Руслан Ковалевський.
 
 
  •  
Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром