Український шрифт «Абетка» переміг у конкурсі European Design Awards

11 Червня 2024, 13:25
Фото з сайту шрифту 274
Фото з сайту шрифту

Шрифт «Шрифтова абетка української ідентичності» здобув перемогу на одному з головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards.

Про це пише «Читомо» з посиланням на сайт конкурсу.

Український шрифт переміг у категорії Integrated Identity Application, а також отримав головну нагороду Jury Prize. Як повідомив голова Projector Creative & Tech Online Institute Олександр Трегубов, журі проголосували за шрифт одноголосно.

На сайті проєкту можна переглянути відео, що пояснюють задум шрифту, а також кожну літеру.

«Ми запрошуємо вас поглянути на українські літери відразу з двох нових сторін — знакових для України символів і модерних українських шрифтів. Кожна літера нашої абетки присвячена одному символу, без якого Україна не була б тією державою, яку ми знаємо, любимо та за яку стоїмо. На сторінках цього проєкту ви знайдете 33 події, постаті, символи та знаки, що супроводжували Україну на шляху до відновлення незалежності в 1991 році та підтримують нас у боротьбі за неї зараз», — пояснюють автори проєкту.

Кожна з 33 літер поєднує  в собі важливий український символ і шрифт від дизайнера чи дизайнерки. Серед символів, знаків і постатей: будинок «Слово», живий ланцюг, чорнобильська катастрофа, шлях із варяг у греки, протитанковий їжак, Іван Франко, тризуб Володимира Великого, «Енеїда» та багато інших.

Шрифтову абетку розробили онлайн-інститут Projector і медіа Telegraph Design за підтримки ЗМІН Foundation. Її презентували на День Незалежності.

Довідково: Конкурс European Design Awards (ED-Awards) – одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Створення конкурсу було спільною ініціативою провідних європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda). ED-Awards заснований 2007 року, щороку церемонія нагородження і фестиваль дизайну відбувається в іншому європейському місті. У 2024 році вона відбулася в Неаполі.

Журі складається із фахівців із редакцій 15 профільних журналів про дизайн з Австрії, Чехії, Польщі, Росії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Великобританії. Роботи оцінюють за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення.

Взяти участь у конкурсі мають право дизайнери виключно з Європи. Щорічно до змагань долучаються фахівці з 50 країн.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром