«Від бобра до фазана» та «Українська демонологія»: що купували відвідувачі «Книжкового Арсеналу»
12 Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» зібрав у Києві 35 тисяч відвідувачів, які купували і українську, і іноземну літературу.
Фестиваль тривав із 30 травня до 2 червня. Які книги купували українці та якими враженнями ділилися – дізнавалася журналістка Район.Культура.
Киянка Олена розповідає, що придбала на фестивалі багато різнопланових речей: від морквяного торта до пазлів, які «прорекламував» Петро Порошенко. Не змогла пройти повз листівки, які малює дівчина з Херсона. Художниця деякий час жила під російською окупацією.
«Купила кілька книг для «Культурного десанту», передала на фронт і одну залишила собі. Там сказали, що вони якраз зручного, компактного формату для військових», – пояснює Олена і показує книгу Станіслава Лема «Із зоряних щоденників Ійона Тихого».
Окрім цього, жінка придбала також примірник Гліба Бабіча «Вірші та пісні. Спогади друзів», а також книгу Тамари Горіха Зерня «Принцип втручання» – каже, дуже сподобалася її книга «Доця», яку вже прочитала.
Альона, Діана та Аня з Броварів придбали чимало. Серед найцікавішого, на їхню думку,: «Путівник по католицькій школі для лесбійок» Сонори Реєс, «Українська демонологія», «Жиль» П’єра Дріє ля Рошель, «Афродіта» П’єра Луїса, «Рання драматургія» Моріса Метерлінка та «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа.
Олександр з Києва цікавиться історичною літературою, тому обрав для себе: «Шпигуни султана. Агентурні, саботажницькі та корупційні мережі XVI століття» Емрага Сафа Ґюркана, «У тенетах загадкових історичних убивств» Сергія Махуна.
Анна зі столиці обрала «Дивовижний світ Хаяо Міядзакі. Життя у мистецтві» С'юзан Нейпір, «1984» Джорджа Орвелла, збірку поезій «Так ніхто не кохав», «Дракула» Брема Стокера та «Чи бачать небеса котів» Ольги Полевіної й Еліни Заржицької.
Харків'янка Анастасія зі своїх численних покупок виділила «Перехід» Юлії Баткіліної та «Негативна упередженість. Як її подолати та навчитися керувати своїм життям» Джона Тірні й Роя Баумайстера.
Подружжя Дмитро та Юлія з Києва придбали багато дитячої літератури для онуків. Розповідають, що відвідують фестиваль не щороку, а за змоги, але цьогоріч поставили собі ціль знайти час.
«Ми з чоловіком пораділи, що в такий час продовжується традиція «Книжкового Арсеналу», що багато людей прийшло, що цікавляться книжкою, багато видавництв книжку видають і їх купують, інтерес не знижується, градус навпаки підвищується. Широкий вибір на будь-який смак, було б тільки бажання. Бачу, що люди прийшли на цілий день. Є і дитяча зона, і де перепочити, поспілкуватися, автограф-сесії. Сьогодні останній день, а це все одно популярно – народ іде, цікавиться і дай боже, щоб ця традиція продовжувалась, щоб нам було, що придбати і про що поспілкуватися», – ділиться враженнями Юлія.
Серед придбаних подружжям книг: збірка поезій для дітей «Улюблені вірші», «Наші звичаї і традиції» Марії Морозенко, «Як говорити з дітьми, щоб вони слухали, чули і розуміли» Анни Просвєтової, «Копірайтинг в алгоритмах» Ірини Костюченко.
«Чоловік ще собі придбав художню книжку від ВСЛ, а я купила про Шухевича історичну книгу», – каже жінка.
Киянка Олеся купила журнал La Boussole, а також книгу «Київські адреси» від Ярослава Файзуліна, Максима Майорова, Олександра Кучерука.
А Анастасія серед багатьох книжок у пакунках виокремила «Від бобра до фазана. Їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанії Демчук та «Гобіт або Туди і Звідти» Дж. Р. Р. Толкіна.
Читайте також: Знищені Росією: на «Книжковому Арсеналі» показали книги, що згоріли внаслідок удару по типографії в Харкові
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром