У Львові відкрили мурал на честь загиблого поета і військового Юрія Дадака

09 Червня 2024, 15:15
Мурал на честь поета і воїна 328
Мурал на честь поета і воїна

На одному з будинків у Сихівському районі Львова з’явився мурал на честь поета і військового Юрія Дадака з позивним «Руф».

Про це повідомляється в групі «Сихівський район» у фейсбуці.

«На фасаді будинку на вулиці Коломийській, 8 мали бути «чорні запорожці». Це була ідея Юрія Руфа. Тепер тут – його обличчя. Назавжди», – йдеться в повідомленні групи.

Подруга Юрія Катерина Борисова розповіла, що він багато читав, перетворював слова на дію, вважав Україну сильною, вольовою і самодостатньою. Він уособлював силу та інтелект. Присутнім вона зачитала його вірш «Вектор протидії». 

«Руф» воював у складі 24-ї окремої механізованої бригади. Він загинув 1 квітня 2022 року у боях біля міста Попасна Луганської області. 

 

 

Юрій був автором поезії про війну. Вірші почав писати ще у підлітковому віці. Встиг видати такі збірки: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015), «Ваніль чи сталь?!» (2022). Збірка «На зламі епох» присвячена воїнам, героям сучасної російсько-української війни.

Автор ескізу львівського муралу Андрій Власюк розповів про приховані сенси стінопису. У ньому символічно поєднано базові принципи філософії українського націоналізму. Цифра 10 символізує «Декалог» – 10 заповідей українського націоналіста, цифра 12 – дванадцять прикмет українського націоналіста, а 44 – сорок чотири правила життя українського націоналіста. Ці принципи були сформульовані та опубліковані ідеологом Організації українських націоналістів Степаном Ленкавським.

Окрім того, на муралі записані слова полеглого воїна: «Ми вже перемогли! Історія народить нових бійців! Ми лише дрова у вогні великої ідеї!».

По центру композиції розміщено «Донцовського звіра» – символ, розроблений Дмитром Донцовим для першого видання книги «Націоналізм», що втілює благородство лева, силу вовка та неприступність їжака. Також використана фраза «Я дух одвічної стихії» – уривок з преамбули до пунктів Декалогу.
Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024