Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» після перерви повертається до Луцька

07 Червня 2024, 18:00
Повернення Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» АНОНС 328
Повернення Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»

Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголосив про повернення. 

Про це команда розповіла Район.Культура. 

Четвертий фестиваль пройде у Луцьку 27-28 липня.

Як повідомила команда, цьогорічна «Фронтера» – не тільки про окремі ролі літератури й культури, митців і споживачів, але й про сам момент перелаштування. Про те, як не втрачати напрям руху, фіксувати дійсність, відновлювати та зберігати памʼять. 

У програмі фестивалю:

  • дискусії українських та іноземних інтелектуалів та інтелектуалок;
  • читання (не тільки давно улюблених, але й ще не опублікованих текстів);
  • неочікувані літературні хедлайнери;
  • мистецькі й пізнавально-розважальні проєкти.

«Фронтера» об’єднає українських та закордонних літераторів, перекладачів та медійників, щоб показати світові, як «працює» культура України у час повномасштабної війни. Серед  учансників – Ростислав Семків, Ірена Карпа, Макс Кідрук, Євгенія Кузнєцова, Андрій Любка, Малґожата Реймер.

«Нам потрібен був час на переосмислення та перезавантаження. Перші пів року після вторгнення ми всі перетворилися на волонтерів. У той момент здавалося, що попередні цілі, плани, мрії – зруйновані. Однак саме цінності й партнерства стали інструментами, які дозволили нам залишитись дієвими у той перший час. Сьогодні ми готові знову розповідати про українську літературу світові, а про світову –українському читачеві, і формувати спільноти задля допомоги Україні. А також ми хочемо зібрати своїх, когось підтримати, когось вшанувати. Кожного – згадати. І поговорити про літературу, яка твориться, – в оновленому форматі фестивалю. Запрошуємо вас до Луцька й розмови», – каже фундаторка та керівниця літературної платформи «Фронтера» Елла Яцута.

Стратегічний партнер IV Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» – платформа «Алгоритм дій». 

«Алгоритм дій» прагне відновити нашу колективну памʼять, але не ту, сплюндровану російською пропагандою XX століття. А ту автентичну, яка закарбована у творах українських класиків, і яку пише зараз сучасна незалежна українська спільнота. Тому партнерство з «Фронтерою» – це потужний крок до пізнання своєї ідентичності та своїх цінностей. До того ж воно є ще одним голосом України на міжнародній арені – разом ми гучніше донесемо сенси через літературу, культуру та партнерства українських та світових митців», – сказав ідейник та співзасновник платформи Адам Харлампович.

В межах фестивалю організатори та партнери організовуватимуть благодійні акції для збору коштів для Збройних Сил України спільно з Благодійним фондом «Ангар.Україна».

Квитки на IV міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» можна знайти за посиланням

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром