У Луцьку стартував 11-й Дитячий Кінофестиваль: чого очікувати

У Луцьку стартував XI Чілдрен Кінофест. Це наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. Офіційне відкриття відбулося 7 червня у кінотеатрі «Прем’єр-сіті».
На ньому побувала і журналістка Район.Культура.
Фестиваль має на меті просувати кіномистецтво до наймолодших глядачів та розвивати практику сімейного культурного дозвілля. Як зазначають організатори, за весь час від заснування у 2014 році подію відвідали майже 300 тисяч глядачів і глядачок. Від започаткування Дитячого кіноконкурсу на нього було подано вже понад півтори тисячі робіт.
Цьогоріч кіно презентуватимуть в гібридному форматі – онлайн та офлайн в 10 містах України (Київ, Львів, Вінниця, Житомир, Дніпро, Одеса, Полтава, Хмельницький, Чернігів та Луцьк). Для фестивалю підібрали сім нових стрічок з різних країн Європи. Усі вони вирізняються жанром та технікою виконання. Окрім того, програма розрахована на глядачів різного віку, аби кожна аудиторія знайшла собі щось до смаку.
Також для онлайн-перегляду підготували добірку стрічок «Коли ще звірі говорили». До неї увійшли хіти з попередніх показів Чілдрен Кінофесту.
Захід є благодійним, щоб дати змогу долучитися до події всім охочим. У Луцьку їх виявилося чимало. Для того, аби потрапити на безкоштовний показ, потрібно зареєструватися на сайті кінофестивалю.
«Ще не всі реєстрації відкриті. Проте на сьогоднішній кінопоказ і на наступні до понеділка, 10 червня вже немає місць. Це, якщо не помиляюся, 136 дітей», – розповів координатор заходу в Луцьку Богдан Лебедь.
За його словами, серед глядачів багато дітей з особливими освітніми потребами та вимушено переселених осіб.
«Їм потрібна якась розвага. До того ж таким чином ми підтримуємо короткометражні фільми, які створюють і діти», – додав Богдан.
Особливістю фестивалю є те, що за перемогу змагаються і фільми, відзняті дітьми та підлітками. Майже 100 юних режисерів і режисерок надали короткі метри для участі в Дитячому кіноконкурсі.
«14 червня відбудеться голосування за найкращу короткометражну стрічку. Глядачам ми даємо бюлетені, де вони можуть відмітити фільм за такими оцінками: «Добре», «Погано» і так далі. Переможець отримає 7 тисяч гривень за приз глядацьких симпатій», – зазначив Лебідь.
Офіційним партнером заходу є Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Для наймолодших учасників заходу вони підготували дитячі точки «Іскорки суперсил: ЮНІСЕФ». Щодня програма змінюватиметься, а з ними і тема заходів. 7 червня відвідувачі могли зайнятися малюванням, ліпкою з повітряного пластиліну. Тема майстер-класів – здорове харчування. Діти створювали тарілку, ділилися між собою гурманними вподобаннями, а також, що на їх думку шкідлива їжа, а яка ні.
Одна з відвідувачок, Зоряна поділилася, що любить відвідувати подібні події. На сьогоднішній показ вона прийшла з тіткою і двоюрідним братом. З родиною доєднується до Чілдрен Кінофесту вже вдруге.
«Я дуже рада, що в нас зараз є можливість ходити на такі заходи, навіть у такий складний час. Адже в дітей має бути дитинство. Я, звісно, братиму участь в голосуванні, бо хочу, щоб переміг крутий фільм і щоб його показали наступного року», – резюмувала Зоряна.
Фільмом-відкриттям стала стрічка «Королівство Кенсуке». Це адаптація однойменного бестселера дитячого письменника та лауреата численних книжкових нагород Майкла Морпурґо. Анімацію створили у співпраці Велика Британія, Франція та Люксембург. Стрічка є цьогорічною призеркою Британської анімаційної премії та Дитячого міжнародного кінофестивалю у Нью-Йорку.
Це історія про хлопчика, якого сім’я бере з собою в навколосвітню подорож. Коли починається шторм, Майкла та його улюблену собаку Стеллу виносить за борт. Разом вони потрапляють на віддалений острів у Тихому океані, де намагаються пристосуватися до самостійного життя. Але незабаром хлопчик розуміє, що на острові є хтось, хто стежить за ним і допомагає йому.
Перед переглядом анімації, представники Юнісеф провели руханку під пісню для підтримки ментального здоровʼя дошкільнят «Я і Ти» співачки Світлани Тарабарової.
Дитячий Кінофест триватиме до 16 червня. Останнього дня на церемонії закриття фестивалю журі назве Найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 10 000 гривень. Також будуть обрані Найкращий анімаційний фільм у категорії від 7 до 10 років, а також Найкращі ігровий та анімаційний фільми в категорії від 11 до 14 років (по 5 000 гривень).
Читайте також: Режисеру Князівської бригади вручили «Оскар»
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром