Сергій Жадан долучився до лав бригади «Хартія»

06 Червня 2024, 18:15
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Жадана 526
Фото з фейсбук-сторінки Сергія Жадана

Український письменник та музикант Сергій Жадан вступив до лав 13 бригади Національної гвардії України «Хартія» та проходить вишкіл. Згодом стало відомо про доєднання до бригади ще одного члена гурту «Жадан і Собаки». Ним є Євгеній Турчинов. 

Про це він повідомив у своїх соцмережах.

«Служу українському народу», – йдеться у дописі.

Фото з фейсбук-сторінки Сергія Жадана

До Сергія приєднався його колега, співучасник рок-гурту Євгеній Турчинов. 

«Ми вже давно збиралися мобілізуватися. Починаючи з зими – готувалися, проходили ВЛК, наразі перебуваємо на вишколі. Ми – це члени гурту «Жадан і Собаки», нас троє», – сказав Жадан у коментарі LB.ua.

 

«Це наша велика родина. Ми допомагали її створювати, стояли у витоків, підтримували як волонтери... Коли був поетичний вечір в Палаці Спорту в Києві я вже був рекрутом і писав заяву на відпустку – керівництво поставилося з розумінням, мене відпустили. Тим більше, вечір був благодійний і всі зароблені гроші ми передали на «Хартію». Як далі буде з творчою діяльністю – побачимо. Наразі, повторюся, ми – рекрути», – додав письменник.

Нагадаємо, що раніше професор Єльського університету, історик Тімоті Снайдер натякав про можливу мобілізацію письменника, вказавши, що затягування допомоги від США ставить під загрозу життя українців, зокрема і Сергія Жадана. Історик тоді зазначив, що «Сергій Жадан — один з найбільш видатних митців, який повинен тримати Нобелівський диплом, а не гвинтівку».

А 25 березня в розмові з кореспонденткою СТБ, для марафону «Єдині новини» Сергій Жадан анонсував, що мобілізується до «Хартії» разом з одним із музикантів гурту «Жадан і собаки».

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром