Колектив народного танцю «Радість» луцького Палацу учнівської молоді відзначив 70-річчя

30 Травня 2024, 17:43
Народний художній колектив «Радість» РЕПОРТАЖ 590
Народний художній колектив «Радість»

Народному художньому колективу «Радість» – 70. У Волинському обласному драмтеатрі відбувся благодійний святковий концерт з нагоди річниці відомого в Україні та Європі ансамблю народного танцю, який зібрав численних шанувальників, поважних гостей з відзнаками й подарунками.

Захід пройшов 29 травня. На дійстві побувала журналістка Район.Культура.

Повітряна тривога затримала початок концерту на пів години, та не завадила піднесеному настрою учасникам свята. У заповненій вщент глядацькій залі – родини юних артистів і педагогів, гості й шанувальники мистецтва народної хореографії, багато молоді. 

За багаторічну історію існування колективу чимало лучан стали його вихованцями, випускниками, а дехто назавжди пов’язав свою долю з танцювальним мистецтвом. Тому кожен виступ юних артистів гаряче підтримували дружніми оплесками і голосними вигуками «Радість!», «Молодці!», «Браво!».

Серед захисників України на полях війни – випускники колективу «Радість». Ними особливо пишається колектив і віддає їм шану, підтримує зборами коштів на благодійних концертах. Їм завдячує юне покоління танцюристів можливістю навчатися в Палаці учнівської молоді.

На великій сцені розгорнулося масштабне хореографічне дійство у виконанні вихованців колективу різного віку – від наймолодших до молоді. У фокусі творчої уваги ансамблю – українські народні танцювальні традиції («Гопак», «Український святковий»), унікальні регіональні хореографічні особливості («Волинський край», «Волинянка», «В гостях на Волині», «Карпати», «Гуцулка»), а також танці народів світу («Ірландська полька»). За 70 років існування колективу створено більш як 260 хореографічних композицій, сюїт, картинок, мініатюр.

Виступи легендарного ансамблю відбуваються не лише у Луцьку, а й на найпрестижніших танцювальних сценах Польщі, Литви, Латвії, Чехії, Словаччини, Румунії, Німеччини, Нідерландів, Угорщини, Австрії, Швеції, Греції на міжнародних конкурсах і фестивалях.

З шаною згадали і Іллю Богданця – засновника колективу, знавця народного танцю, заслуженого працівника культури України, який здійснив низку оригінальних постановок, що дотепер є перлиною багатого репертуару знаного ансамблю. 

Закладені ним традиції й ставлення до виховання молодого покоління бережуть і розвивають відмінник народної освіти України, заслужений працівник культури України Галина Соколова, відмінник народної освіти України, заслужений працівник освіти України, балетмейстер Віктор Шугалов, заслужений артист України, головний балетмейстер Державного академічного Волинського народного хору Валерій Смирнов.

Нині колектив очолює художній керівник Ярослав Смирнов, і з ним працюють досвідчені педагоги Ніна Сторожик, Марина Клімішина, Олексій Лець, кандидат мистецтвознавства Ігор Степанюк, Дар’я Степанюк, Леся Кіпря, Максим Мігна, Вікторія Боярчук, Анастасія Ванічик, Іванна Скіць. Невід’ємною частиною ансамблю є акомпаніатори Євгенія Нікішина, Ірина Рощина, Ірина Кутова, Вікторія Пархоменко, Петро Талащук, Василь Стецюк, Михайло Дудай, Маргарита Самойленко і костюмер Ірина Киричик.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром