У Києві триває виставка закарпатського художника Аттіли Коприви «Плащаниця»

29 Травня 2024, 16:31
Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві 457
Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві

На виставці «Плащаниця» представили 21 роботу, яку митець створив за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це пише Varosh.

«Коли почалася велика війна, багато людей змінилися в настроях, відбулася переоцінка, стало зрозуміло, що відбувається щось неприродне. Багато художників, і я в їх числі, дуже емоційно зреагували на війну. З’явилася потреба якось передати той сум, біль і настрій», – розповів у коментарі Varosh Аттіла Коприва.

Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві

За його словами, одразу з початком повномасштабної війни колеги-художники з Угорщини активно питали, чим вони можуть допомогти: пропонували прийняти біженців в Угорщині, надати проживання. У вересні 2022 року Аттіла Коприва став стипендіатом Угорської академії мистецтв, його кандидатуру на мистецький проєкт, пов’язаний із війною, запропонував угорський художник Імре Букта.

Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві

Початково серія робіт, над якою Аттіла Коприва працював на стипендіальній програмі, називалася «Тінь у світлі». Назву їй дав вислів художника Антона Шепи, котрий ще у 2014 році, реагуючи на агресію Росії проти України, сказав про неї: «Тінь потрапила у світло». У процесі роботи серія отримала іншу назву, за центральним твором експозиції – «Українська плащаниця».

За його словами, назва експозиції – «Плащаниця» – символічна: серія робіт є відображенням того, що нині відбувається в Україні, через призму бачення художника.

«Вона може здаватися чорною, болючою, але це і є реальність. Такі потрясіння кардинально змінюють людей, дають зрозуміти багато моментів, які у мирний час не завжди можеш зрозуміти, тож твори забарвлюються в інший колір і мають інший формат», – пояснив митець.

Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві

Виставка «Плащаниця» триватиме у Києві до середини червня. Згодом частина робіт Аттіли Коприви з цієї серії доповнять експозицію спільної експозиції усіх стипендіатів Угорської академії мистецтв. Відкриття спільної виставки відбудеться 30 серпня в Будапешті.

Довідково: Аттіла Коприва – живописець, кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв. Засновник та голова Асоціації збереження та розвитку культури і мистецтва Карпатського регіону (2021).

Виставка закарпатського художника Аттіли Коприви триває у Києві

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром