Наклад роману «Залізна вдова» згорів внаслідок російського удару по «Фактор-друку»: канадські авторки закликали допомагати Україні

28 Травня 2024, 20:34
Наклад роману «Залізна вдова» згорів внаслідок російського удару по «Фактор-друку» 445
Наклад роману «Залізна вдова» згорів внаслідок російського удару по «Фактор-друку»

Унаслідок російського обстрілу типографії «Фактор-друк» у Харкові згорів додатковий наклад роману «Залізна вдова» канадських письменниць китайського походження Сіжань Джей Чжао. Авторки закликали допомагати Україні та вшанували пам'ять загиблих.

Про це вони повідомили на своїй сторінці в інстаграмі.

«Росія розбомбила нашого українського видавця! Друкарня є цивільною структурою, і для Росії немає жодних вагомих причин для того, щоб цілитися в неї. Ми досі в шоці й намагаємося встановити з ними контакт», – зазначили письменниці.

Авторки розповіли, як допомогти Україні та поділилися списком загиблих працівників типографії «Фактор-друк».

Нагадаємо, що російські окупанти завдали удару по друкарні 23 травня. За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, на момент удару на підприємстві було понад 50 працівників. Один з ударів був безпосередньо в цех, ще два — біля підприємства. Відомо про 7 загиблих та 22 поранених. У пожежі згоріли наклади книг українських авторів та світових бестселерів – загалом близько 50 тисяч примірників.

«Фактор-друк» — типографія, яка входить до групи компаній «Фактор». До холдингу також входять видавництво та книгарні Vivat. Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Там друкують книжки практично усіх українських видавництв. 

Читайте також: «Друкували книги майже всіх українських видавництв»: у Vivat прокоментували російський удар по типографії в Харкові

Довідково: Сіжань Джей Чжао (використовує займенники вони/їх) – авторки китайського походження, які живуть в Канаді. У підлітковому науково-фантастичному романі «Залізна вдова», який став бестселером за версією New York Times, йдеться про становлення китайської імператриці У Цзетянь, що відбувається в країні Хуася, футуристичному переосмисленні середньовічного Китаю.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром