Україна та Франція підписали угоду задля зближення культурних та мистецьких середовищ

26 Травня 2024, 15:32
Україна та Франція підписали угоду задля зближення культурних та мистецьких середовищ 120
Україна та Франція підписали угоду задля зближення культурних та мистецьких середовищ

Інститути двох країн підписали угоду про партнерство, у якій пріоритетними сферами діяльності є візуальне мистецтво, літературу і видавничу справу та музику.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Українського інституту.

«Для мене надзвичайно важливо підтримувати Україну в цей складний час. Я прагнула особисто відвідати Україну та познайомитися з дієвцями культури тут, почути, чим вони живуть та з якими викликами стикаються, щоб глибше зрозуміти контекст зсередини. Назважаючи на географічну близкість, наші країни мало знають одна про одну, і сьогодні нам важливо це змінювати та дізнаватися більше одне про одного», – президентка Французького інституту Єва Нгуєн Бінь.

В Угоді зокрема йдеться про підтримку діяльності Українського інституту в Парижі, налагодження контактів з французькими інституціями і потенційними партнерами, спільну організацію культурних проєктів у Франції та короткострокових поїздок до Франції для українських фахівців у сфері культури. 

«На тлі російської агресії проти України ми маємо захищати не лише кордони нашої держави, але й культуру і мистецтво. Маємо об'єднувати зусилля, ресурси та можливості, щоб наш голос було чути на усіх континентах. Культурна сфера в принципі пронизує усе – дипломатію, комунікацію, політику в цілому. Тому ми вдячні французьким колегам за їхню готовність пліч-о-пліч з Україною на цьому важливому мистецькому та культурному фронті», – зазначила заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець

Ця угода буде сприятиме інтеграції України до Європейського Союзу, зміцненню креативного сектору в Україні, а також стратегії відновлення країни.

 

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром