На Волині розпочався Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською»

26 Травня 2024, 12:05
Наталія Граніч 311
Наталія Граніч

З нагоди 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка, стартував Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською».

У межах цієї акції з Волині до Миколаєва відправили понад 2 тисячі книг. Про це повідомила Волинська обласна державна адміністрація. 

Проєкт ініціював Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту «Єдині», студентських мовних омбудсменів та Асоціації мовних курсів.

Головною метою цієї акції є збір книжок для поповнення бібліотечних фондів, бібліотечних пунктів, а також книжкових пунктів в укриттях і громадських приймальнях областей, що найбільше постраждали від російського вторгнення. Це Сумська, Запорізька, Луганська, Донецька, Миколаївська, Харківська області.

«Волинь активно долучилася до проєкту. На сьогодні маємо більше двох тисяч книжок, які вже відправлено в ці області. Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека визначена головним координатором по збору цих книг. І нещодавно завдяки волонтерам і Новій Пошті ми відправили гуманітарний вантаж до Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. Думаю, що цей вантаж знайде свого читача, користувача і буде дуже корисним», – розповіла тимчасово виконуюча обов'язків директора Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Наталія Граніч.

Наразі акція безстрокова. Тому волинян закликають долучитися та принести україномовну літературу до місцевих бібліотек.

«Повірте, що це дуже важливо! І ці книги читають і їх дуже чекають там, де люди обмежені в доступі до української книги», – зазначила Наталія Граніч.

Також директорка закцентувала увагу на питанні актуалізації бібліотечних фондів. Мова йде про списання російськомовної літератури. Зокрема, станом на 1 травня 2024 року у бібліотеці імені Олени Пчілки вже списано 72 тисячі 534 примірники. Натомість купують якісну україномовну літературу. Зважаючи на брак державного фінансування, кошти намагаються заробити самостійно, надаючи платні послуги та здачею макулатури.

 

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром