Києво-Печерська лавра поповнилася ще однією писанкою арт-проєкту PYSANKY.REBORN

25 Травня 2024, 13:20
Писанка 324
Писанка

У Києві створили писанку з орнаментом, натхненним розписами Трапезної церкви Києво-Печерської лаври. Виріб виготовили в межах проєкту PYSANKY.REBORN Анастасії Авериної. 

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Виріб підготувала художниця Олена Хом’якова, яка працює в Лаврській художній майстерні імені Івана Їжакевича. 

«Ми дуже щасливі, що молоді художники долучаються до подібних проєктів, переосмислюють нашу культурну спадщину та плекають давні українські традиції. Ми завжди відкриті до співпраці з митцями, які надихаються Лаврою та прагнуть давати нове життя й наділяти новими сенсами памʼятки нашої національної святині», – наголосив гендиректор заповідника Максим Остапенко.

Всеукраїнський фестиваль Писанки в Києві започаткований у 2016 році. Його мета – підтримка та популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу.

«Для створення розпису я надихалась живописом Трапезної церкви Св. Антонія та Феодосія Печерських. Ідея полягає в тому, щоби відкрити для відвідувачів Заповідника унікальність розписів храму та показати їх в іншому середовищі. «Винести» їхню частинку з храму», – розповіла мисткиня.

Розписи Трапезної церкви є мистецьким витвором кінця XIX ст. Над ним працювало багато митців. Був серед них й Іван Їжакевич – живописець, іконописець, графік. 

Виставка триватиме до 1 червня, аби всі охочі встигли побачити унікальні витвори українського писанкарства, які вдалося врятувати від ворожих обстрілів Добропарку на Київщині.

Читайте також: «Шишколюби» відзначили річницю з дня народження луцького поета-урбаніста читанням віршів й спогадами

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром