Про суд над Путіним та війну: дві вистави про Україну здобули перемоги в США
Дві вистави про Україну здобули премії у США. Нагороди оголосили наприкінці травня.
Про це повідомив Укрінформ.
Обидві вистави є роботами драматургині Саші Денисової.
20 травня вона отримала престижну премію The 2024 Elliot Norton Awards, яку видає The Boston Theatre Critic Association за виставу «Гаага». Спектакль поставили в Arlekin Players Theatre в Бостоні.
Ця постановка – уявний суд над Путіним, розказаний дівчинкою-сиротою з Маріуполя. В її уяві з'являються кримінальні поплічники російського диктатора – від Кадирова до Ковальчука. У виставі брала участь рекордна кількість – 18 акторів із Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Бостона. Віртуальну виставу подивилися глядачі всієї країни завдяки режисеру українського походження Ігорю Голяку.
Вистава «Моя мама і повномасштабне вторгнення» здобула премію The Helen Hayes Awards. Нагороду за найкращу виставу року авторка отримала того ж дня у Вашингтоні.
Вистава передає історію 82-річної мами драматургині. Її поставили два найбільші театри США – Woolly Mammoth Theater і The Wilma Theater. В обох преміях перемогли також і художники-сценографи. Обидві вистави отримали гучний резонанс і рецензії у Washington Post, The New Yorker, Guardian.
«Україна перемогла на театральному фронті: розповідаючи театральними засобами страшну правду про злочини РФ на українській землі та неймовірний опір українців», – зазначила драматургиня Саша Денисова, коментуючи вручення нагород двом виставам, поставленим за її творами.
Вона зазначила, що виставу «Гаага» вже було поставлено в Польщі, США, Франції, Болгарії. Наразі готуються постановки в Румунії та Амстердамі.
«Ця вистава йшла, як і все в Америці, три тижні, а потім ще три тижні у стрімі у віртуальній версії, зробленій Голяком, і її могла подивитися величезна кількість глядачів».
За словами режисерки, дуже важливо, що тема України лунає на американських сценах, а не тільки в новинах, що реальні українці стають близькими по-людськи. Також вона додала, що «слова, звернені до американської еліти, які говорив «Патрушев», були досить жорсткі – це ви зволікали з допомогою, це ви з нами торгували, ви дозволили Україні спливати кров'ю».
Читайте також: Люди, які не хотіли бути з'їденими: у Луцьку показали виставу польського драматурга
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром