Іноземні компанії нададуть майже 300 тисяч доларів на зйомки фільму про Довженка

25 Травня 2024, 17:09
Одеська кіностудія 298
Одеська кіностудія
До створення фільму «Режисер» про життя Олександра Довженка долучаться іноземні компанії. Фінансову підтримку близько 300 тисяч доларів нададуть Туреччина, Молдова та Румунія. Зйомки розпочнуться у другій половині літа в Одесі
 
Про це повідомив Укрінформ. 
 
За словами директора Одеської кіностудії Андрія Осіпова, до зйомок фільму Костянтина Коновалова «Режисер» до війни були готові долучитися п'ять міжнародних партнерів. 
 
«Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, наші німецькі, прибалтійські, канадські друзі сказали, що ми божевільні, і знімати під час війни не можна. Вибачте, любі одесити, ми вас поважаємо, але працюйте без нас. Зараз у нас нові партнери. Ми підписуємо контракт з турецькою компанією, з якою ми вже працювали під час зйомок фільму «Фортеця Хаджибей». Також долучається компанія з Молдови, з якою ми працювали у 2021 році під час зйомок картини «Край ріки». Також з’явились нові партнери – компанія з Румунії. Мова йде про приблизно 300 тисяч доларів», – розказав директор кіностудії.

Андрій Осіпов
Андрій Осіпов

Також створення картини фінансується державою. Знімальна група вже отримала перший транш. 
 
«З боку продюсерів та фінансистів ці зйомки – певний героїзм, але ми розуміємо, що кіностудія має працювати, а її працівники – заробляти. Зарплата робітників вища удвічі під час зйомок. У другій половині літа ми розпочнемо зйомки «Режисера». Тобто під час зйомок гроші будуть направлені у суміжні галузі: готельний та транспортний бізнес, у сферу харчування тощо. Цими грошима відповідно наповниться бюджет Одеси», – сказав Осіпов. 
 
Також кіностудія закликає представників одеського бізнесу долучитися до створення картини. Йдеться про надання безоплатних послуг зокрема з розміщення та харчування акторів та знімальних груп. Це суттєво зекономить бюджет стрічки. 
 
«Вже є декілька пропозицій, але вони «сирі». Тому ми знов звертаємося до одеського бізнесу, долучайтеся. Це фільм про Одесу Довженка, Яновського, Ільфа і Петрова. Картина прославляє Одесу 100-річної давності – часів, коли кіно було німим, а по Молдаванці їздили «нальотчики». Ми не хочемо знімати шароварщину. Фільм саме про українську Одесу, він буде направлений у тому числі проти російської пропаганди», – підкреслив Осіпов. 

 

За словами Осіпова, фільм «Режисер» – унікальна подія. Довженко – найвидатніший український режисер і до сьогодні про нього не було знято жодного художнього фільму. 
 
«Ми сподіваємося на міжнародне прийняття цієї картини, і на національну популярність. Над картиною працює команда найкращих фахівців – дослідників творчості Довженка. Ризики є, але ми маємо працювати й не будемо чекати кінця війни», – сказав Осіпов.
 
Наразі проходять підготовчі роботи. Знімальні майданчики облаштують просто на вулицях міста. Через те, що знімальний процес стартує з недоформованим бюджетом, до зйомок у масовці запрошують всіх охочих.
 
Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром