Vivat призупинили відправлення книжок зі складу до завершення слідчих дій: як допомогти друкарні видавництва

24 Травня 2024, 20:49
Спалені книги типографії «Фактор-друк». Фото Ігоря Лептуги, «Накипілок» 1541
Спалені книги типографії «Фактор-друк». Фото Ігоря Лептуги, «Накипілок»

У видавництві Vivat повідомили, що тимчасово призупинили відправлення книжок зі складу до завершення слідчих і рятувальних дій, внаслідок російського ракетного удару по типографії «Фактор-друк». У компанії відкрили збір на підтримку постраждалих та на відновлення поліграфічного життя.

Про це повідомила генеральна директорка Vivat Юлія Орлова на своїй сторінці у фейсбуці.

«Вчора міг бути звичайний робочий день: узгодження накладів книжок, розгляд рукописів, відправки замовлень нашим партнерам і читачам, наради щодо підготовки до одного з найбільших книжкових фестивалів – Книжкового арсеналу. Міг бути, якби не ворог, який продовжує нас нищити. Це горе для всієї книжкової спільноти в Україні. Мої співчуття всім, хто втратив рідних. Це були люди, які в умовах щоденних обстрілів Харкова приїздили на роботу, щоб ми всі згодом могли тримати у руках книжкові новинки для дорослих і дітей. 7 загиблих та 22 постраждалих працівників друкарні — це та інформація, яка нині відома», – йдеться у дописі.

Пані Юлія зазначила, що працівники розчулені і зворушені хвилею підтримки команди типографії «Фактор-друк» і видавництва Vivat від читачів, авторів, партнерів, журналістів — як в Україні, так і за її межами.

«Поширюйте і розповідайте про цю трагедію в Україні й закордоном; про те, як ворог нищить українську книгу та культуру, намагається зупинити розвиток нашої нації. Зараз важлива підтримка усього світу», – закликала гендиректорка.

Щоб підтримати типографію, закликають продовжувати купувати видрукувані там книги, а допомогти постраждалим та задонатити на відновлення поліграфії можна за реквізитами за посиланням.

Компанія «Нова пошта» оголосила про те, що будь-хто, хто зробить замовлення на сайті видавництва Vivat у період з 24 травня по 30 червня, отримає безплатну доставку — компанія бере на себе усі витрати. Цим кроком «Нова пошта приєднується до хвилі підтримки видавництва та харківської друкарні «Фактор-Друк».

Читайте також: «З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність в Україні зменшиться на 30-40%», – власник «Фактор-Друк»

Нагадаємо, що російські окупанти завдали удару по друкарні 23 травня. За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, на момент удару на підприємстві було понад 50 працівників. Один з ударів був безпосередньо в цех, ще два — біля підприємства. Відомо про 7 загиблих та 21 пораненого. 

«Фактор-друк» — типографія, яка входить до групи компаній «Фактор». До холдингу також входять видавництво та книгарні Vivat. Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Там друкують книжки практично усіх українських видавництв. 

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром