«З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність в Україні зменшиться на 30-40%», – власник «Фактор-Друк»

24 Травня 2024, 13:14
Зруйнований цех типографії «Фактор-Друк» у Харкові. Фото ДСНС Харківщини 364
Зруйнований цех типографії «Фактор-Друк» у Харкові. Фото ДСНС Харківщини

Російська атака на типографію «Фактор-Друк» у Харкові вплине на усю українську галузь книговидавництва.

Про це власник поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергій Політучий сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Більшість поліграфічних потужностей зосереджені саме у Харкові. Я не знаю напевне, але, якщо ми кажемо про книгодрукування, я думаю, що це не менше як 85-90% всіх книг, які друкуються в Україні, друкуються у Харкові. На нашій друкарні, а також — у наших партнерів, у наших колег по галузі… І беручи до уваги ситуацію у Харкові з енергетикою, з російськими обстрілами всі друкарні працюють не у 3-4 зміни, як було до великомасштабного вторгнення, а в одну зміну», – зазначив пан Сергій.

За його словами, навіть із допомогою відновлення роботи друкарні може зайняти чимало часу – щонайменше кілька місяців. Щодо можливості релокації друкарні до більш безпечних регіонів України, то воно – дуже дороговартісне, каже Політучий. Крім того, за його словами, в інших областях України такі підприємства можуть відчути брак спеціалістів у цій галузі.

«Склалася ситуація, коли всі сукупні потужності друкарень України вже не могли забезпечити потреби видавництв. З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність зменшиться не менш ніж на 30-40 відсотків. І таким чином, сам процес друкування книг, включаючи і підручники, яких ми друкували – я не знаю, мабуть, до 50 відсотків всіх підручників, які друкувалися у державі. І тому як це будемо робити завтра, я на зараз не знаю. І я розумію, що без підтримки і міжнародної спільноти, і держави це питання буде вирішити дуже важко», – сказав Політучий.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром