Миколаївська обсерваторія та Одеська опера: креатори з чотирьох країн створили українські пам'ятки з конструктора LEGO

23 Травня 2024, 17:18
Одеський національний академічний театр опери та балету. Автор моделі Даніель Зайдль 535
Одеський національний академічний театр опери та балету. Автор моделі Даніель Зайдль

Креатори з чотирьох країн: Ерік Лоу та Марк Сегеді зі США, Даніель Зайдль з Німеччини, Мацей Коцот із Польщі та Олександр Єрмолаєв з України створили українські пам'ятки з конструктора LEGO, які розіграють за донати.

Моделі створили в межах проєкту #UKRAINEinLEGOBricks. Про це повідомили на сайті фандрейзингової платформи UNITED24.

Серед пам'яток:

  • Київські Золоті ворота;

«Я народився та виріс в американській родині у Західній Німеччині. Ми багато подорожували Європою, роздивляючись красиві споруди та міста. Так народилася моя любов до європейської архітектури. Із LEGO я спочатку складав моделі з чарівного світу Гаррі Поттера. Моєю найвідомішою конструкцією є рухомі сходи Гоґвортсу. Цього року Міністерство магії, яке я відтворив, представили в LEGO House у Данії. Для мене було честю відтворити київські Золоті ворота. Було дуже цікаво поєднати кам’яний замок із дерев’яною конструкцією», – розповів Ерік Лоу.

  • Бахчисарайський Ханський палац;

«Уже 10 років я збираю моделі LEGO. Цікавлюсь переважно архітектурою різних частин світу. Ханський палац — чудовий приклад того, наскільки Україна розмаїта. Палац є не лише перлиною архітектури, а й свідченням багатої історії регіону. Я дуже радий показати світові цю частину кримської культури та зробити внесок у відбудову України», – поділився Мацей Коцот.

  • Підгорецький замок;

«Я досвідчений фанат LEGO. Конструюю моделі, відколи у 1981 році отримав свій перший набір — оригінальний Yellow Castle. Для мене велика честь відгукнутися на запит UNITED24. Я обрав Підгорецький замок як ідеальне поєднання української історії та власного захоплення будувати замки з LEGO. Підгорецький замок має велику спадщину, і працювати над ним було вкрай цікаво. Дякую всім, хто донатить та підтримує UNITED24», – зазначив Марк Сегеді.

  • Одеський національний академічний театр опери та балету;

«Моє захоплення LEGO почалося як хобі. Зараз я маю YouTube-канал, де ділюся своїми творіннями з тисячами ентузіастів у всьому світі. З Україною я познайомився багато років тому, коли відвідав Київ разом із дружиною. Подорож залишила незабутні враження. Надихнувшись багатою архітектурою та духом міста, я вирішив відтворити Одеський оперний театр — споруду, яка славиться складним дизайном та історичною значущістю. Ця модель складається з майже 5000 деталей, має багато кутів та вигинів, що робить її однією з моїх найскладніших і найважливіших робіт. Завдяки цьому проєкту, який є частиною ініціативи UNITED24, я хочу посприяти відбудові України, популяризуючи її культуру та допомагаючи у її відновленні через міжнародну мову LEGO. Дякую моїм глядачам і донорам, які розділяють цей шлях зі мною», – розповів Даніель Зайдль.

  • Миколаївська астрономічна обсерваторія.

«Я захопився історією і міськими легендами свого рідного Миколаєва ще у школі. Упродовж кількох років я шукав спосіб зацікавити людей будь-якого віку старовинною архітектурою та історією, а також надихнути їх на прогулянки містом та подорожі. Виявилось, що конструктор LEGO ідеально підходить для цього. За чотири роки існування проєкту MiniMisto ми створили понад дві сотні моделей архітектурних памʼяток України. Половина з них —  це споруди, які постраждали внаслідок російських обстрілів. Завдяки UNITED24 я маю можливість познайомити вас з однією із них», – зазначив Олександр Єрмолаєв.

Конструктор неможливо купити, але можна виграти за внесок від 24 долари (приблизно 960 гривень) на відбудову Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області, яку зруйнувала російська ракета.

Усього розіграють 15 конструкторів — по три кожного виду.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром