«Мова душі»: живопис і скульптури Миколи Сівака показали на виставці у Рівному

22 Травня 2024, 16:34
Петро Подолець, Костянтин Чернявський та Іван Магей на виставці Миколи Сівака у Рівному 441
Петро Подолець, Костянтин Чернявський та Іван Магей на виставці Миколи Сівака у Рівному

У Рівному презентували виставку «Мова душі» Миколи Сівака, на якій вперше представили живописні та скульптурні роботи художника, створені в останні роки його життя.

Захід відбувся 21 травня у Виставковій залі Рівненської обласної організації Національної спілки художників України. Відвідала подію журналістка видання Район.Культура.

Микола Сівак – кераміст, живописець, член Національної спілки художників України. Він – автор пам'ятників Георгію Косміаді, Олесю Берднику у Трипіллі Київської області, пам'ятного знака «2000-ліття Різдва Христового» в Луцьку, воїнам-афганцям та першій вчительці. Митець створив скульптури на фасаді органного залу у Рівному та погруддя Бульбі-Боровцю в Березному. 

Микола Сівак

Перша персональна виставка Миколи Сівака відбулася у Львові 1996 року. Його твори експонували у Хмельницькому, Чернівцях, Рівному, Вижниці, Луцьку, Тернополі, Івано-Франківську. Його твори зберігаються в приватних колекціях Італії, Франції, Польщі, Канади, Австралії. У 2017 році він став лавреатом міської мистецької премії імені Георгія Косміаді.

У 2018 році у виставковій залі спілки художників у Рівному організували персональну виставку до 65-річчя Миколи Сівака. До експозиції увійшли пластичний живопис, бронзова скульптура й кераміка.

У творчості Миколи Сівака вагоме місце займали садово-паркові композиції та роботи малих форм, як-от теракота чи чорнодимлена кераміка. Частина з них також виконані з бронзи та кам’яної маси.

Останні роки життя художник активно займався живописом, брав участь у художніх пленерах, а його роботи демонстрували на багатьох виставках. Помер на 70 році життя. 

«Творчість Миколи в більшості пройшла в наших студіях, ми були сусідами, і хочу сказати, що Микола був фантастичною людиною, яка дуже любила мистецтво та процес створення робіт. Він постійно був у пошуках, працював і вдень, і вночі, дуже багато віддавав себе пленерам та гордився, що є членом Спілки художників України», – сказав про Миколу голова Рівненського обласного осередку Національної спілки художників України Петро Подолець.

Виставку відкрили спеціальні гості – голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський та його заступник – Іван Магей.

Петро Подолець у своєму виступі зазначив, що зі всіх областей України в Рівному немає потужного художнього музею, де могли б експонувати роботи Миколи Сівака. Проте ведуться дискусії з владою і питання залишається не вирішеним.

Костянтин Чернявський висловив вдячність і захоплення Рівненському обласному осередку НСХУ, його вразив матеріальний стан художньої зали. 

«Те, що сьогодні художники працюють, – це вражає, і в цій прекрасній залі виставка пам'яті видатного митця Миколи Сівака вчергове показує, що це надбання української культури; ми його зберігаємо, маємо розвивати і показувати всьому світові, що ворогу ніколи не вдасться знищити таку культуру, мову і мистецтво», – відзначив Костянтин Чернявський.

Наталія Гуріна (справа)

Учениця Миколи Сівака та головна художниця Рівненського театру ляльок Наталія Гуріна зазначила, що пан Микола готував її до вступу у Львівську академію мистецтв, впродовж року вони займалися по чотири години на день.

«Микола Сівак володів дуже сильною енергетикою і був дуже швидким, і разом з тим мав талант до викладання. Коли ми сиділи в майстерні, він ліпив свої скульптури, розповідав різні цікаві історії з життя, інколи дивовижні, також про своє навчання у Вижницькому училищі прикладних мистецтв, про пленери та мандрівки до Карпат, які його надихали», – сказала художниця.

Актори Рівненського театру ляльок

Наталія Гуріна разом із Станіславом Лозовським та акторами театру ляльок зробили подарунок та презентували невеличкий епізод із вистави про Володимира Івасюка «Хлопчик зі скрипкою у серці».

Читайте також: Історія батьківської любові, гіркої втрати й віри в українську музику: у Рівному створили виставу про Івасюка

На виставці була присутня також родина митця: його дружина, син та донька – дизайнерка й архітекторка Юлія Сівак.

«Я дуже вдячна, що ви прийшли до нас всі, бо в темні часи завжди видно світлих людей. Я вдячна всім, хто долучився до нашого заходу. Батько був світлою людиною, і я сподіваюсь, що ми ще покажемо його роботи закордоном. В цілому він дуже виріс за останні роки до його смерті, адже раніше я сприймала його як скульптора, але тепер як і художника», – подякувала та висловилась донька Миколи Юлія Сівак.

Юлія Сівак

На заході були присутні друзі, колеги, учні Миколи Сівака та рівняни. Під час відкриття виставки митця посмертно нагородили державною відзнакою.

Після основної частини гості виставки мали змогу оглянути художні роботи митця, пофотографувати та поспілкуватися.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром