СБУ повідомила про підозру українському продюсеру Юрію Бардашу, який закликав захопити Київ та Харків

22 Травня 2024, 13:45
Юрій Бардаш 469
Юрій Бардаш

Служба безпеки зібрала доказову базу на продюсера і музиканта Юрія Бардаша, який виправдовує війну Росії проти України.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

На початку повномасштабного вторгнення продюсер втік до Росії, де розпочав широку інформкампанію на підтримку окупантів.

Для цього Бардаш регулярно публікує антиукраїнські дописи на сторінках власного телеграм-каналу із загальною аудиторією майже 50 тисяч користувачів.

Серед іншого – фігурант закликає до захоплення Києва та Харкова.

Також Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в ефірах рупорів кремля на відеохостингу YouTube.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти його інформаційно-підривної діяльності на користь агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Бардашу про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
  • чч. 1, 2 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);
  • ст. 436 (пропаганда війни);
  • ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки Юрій Бардаш переховується від правосуддя на території Росії, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Довідково: Юрій Бардаш – український продюсер та співак. Продюсував такі музичні проєкти як «Гриби», «Нерви» та Wellboy. Після того, як Юрій відмовчувався про війну, розв'язану Росією в Україні, Антон Вельбой (Wellboy) відмовився від співпраці з продюсером. Нещодавно Бардаш порівняв боротьбу нашої країни з російськими окупантами і вислів «Україна понад усе» з гаслами нацистської Німеччини. Також ніби-то заявляв, що не повернеться в Україну, «через те, що наші ще не прийшли».  

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром