Франшиза «Мавки» тільки починається: розробники працюють над повнометражним фільмом за мотивами українських легенд

21 Травня 2024, 12:48
Джерело: Variety 414
Джерело: Variety

Українська кінокомпанія FILM.UA Group працює над створенням повнометражного фільму за мотивами історії героїні, яка вже з'являлася у фільмі «Мавка. Лісова пісня».

Про це повідомляє видання Variety.

За словами команди, екранізація ще глибше занурить в український фольклор, пропонуючи більш «глибоке» зображення міфологічного персонажа. 

«Мавка» завжди планувалася як мультиплатформенний, крос-медійний проєкт. Анімаційний фільм був лише початком. Ми хочемо потішити старих шанувальників і залучити нових», – зазначила продюсерка Анна Єлісєєва, зізнавшись, що новий фільм буде про іншого (лісового) звіра. 

«Сюжет і навіть персонаж буде відрізнятися від анімації. «Лісова пісня» була заснована на нашій міфології та творчості української поетеси Лесі Українки, але нам довелося переосмислити персонажа для сімейної аудиторії. Тепер ми зможемо повернути все так, як це було в легендах: більш таємничо і захопливо».

За словами Ірини Костюк, яка разом з Єлісєєвою буде продюсеркою фільму, зйомки в охопленій війною Україні – це «просто один великий виклик», але місцеві кінематографісти вже навчилися адаптуватися до ситуації.

«Спочатку пандемія, а тепер війна – я б сказала, що стійкість нашої нації перебуває на найвищому рівні».

«Наша найбільша і найважливіша місія з анімаційним фільмом була пов'язана з експортом української культури. Ми хотіли розповісти світовій аудиторії про нашу велику націю та її унікальну ідентичність. Це саме те, що Путін хоче знищити: він хоче заперечити ідентичність України. Ось чому ми тут, на культурному фронті», – розповіла Variety пані Ірина.

За словами Костюк, зеленокоса Мавка з рунами на обличчі та милими лісовими друзями стала своєрідною «культурною дипломаткою». 

«Вона зробила нашу культуру видимою, але не тільки тому, що ми країна, яка воює. Ми – нація, яка може створювати прекрасні речі. Війна – це наша реальність, але не наша ідентичність». 

Нарешті вільна від обмежень PG (parental guidance, батьківський контроль, – прим. ред.), нова «Мавка» охоплюватиме страшніші, трилерні елементи. Але також буде місце і для ще більш «інтенсивної» любовної лінії. 

«В основі історії лежить роман між Мавкою та Лук'яном, біологом, який випадково зустрічає її в лісі. Поки їхні стосунки розквітають, їм доводиться долати складнощі кохання серед темних сил, які загрожують розлучити їх», – коментує Юлія Іванкевич, директорка FILM.UA Group. Підкресливши, що тепер історія Мавки вийде на «абсолютно новий рівень».

Через свою подорож глядачі потраплять у світ пристрасті, зради та спокути, де «стираються межі між людським і надприродним». 

«Спочатку зображувані як душі утоплениць, з оголеними хребтами, що проглядаються крізь тонкі білі сукні, Мавки були мстивими та небезпечними істотами. Разом з іншими німфами вони заманювали чоловіків, які нічого не підозрювали, у лісові озера. Однак героїня фільму втілює подвійну природу – і демонічну силу, і ніжну душу». 

Команда також розробляє анімаційний серіал – у партнерстві з французькою компанією TeamTo – темні сторони цих легенд будуть досліджуватися в інших історіях. 

«Ми не лише думаємо про ці всесвіти: Ми вже створюємо їх», – сказала Костюк, згадавши про лінійку нових фільмів жахів, починаючи з «Відьма. Помста». Наразі він перебуває на стадії пост-продакшну і вийде в прокат восени. 

У «Відьмі» жінка-солдат, на ім'я Мара – на честь богині, що править світом мертвих – бореться зі ще більшим злом: радянськими зомбі, що залишилися замкненими в бункері після Холодної війни. У якийсь момент Мара може навіть зустріти Відьму.

«Ці фільми унікальні, тому що вони побудовані навколо жіночих персонажів з певним міфологічним бекграундом, але вони розгортаються на тлі поточних подій. У «Відьмі» вона мстить російським солдатам, які вбили її коханого. Тепер вона вбиває їх – одного за одним, кожного по-своєму. Проте, згідно з меседжем фільму, якою б праведною не здавалася твоя лють, важливо завжди залишатися на боці світла. Інакше ти сам перетворишся на монстра», – додала Ірина Костюк. 

Читайте також: Чи взяла би Мавка Оскар?

Нагадаємо, що українці чекали на прем'єру «Мавки» близько семи років, на великі екрани мультфільм вийшов 2 березня 2023 року. Проєкт створили за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки та адаптували під жанр сімейної анімації. Також в основі мультфільму – образи зі слов’янських міфів і легенд.

«Мавку. Лісову пісню» побачили на великих екранах приблизно в 148 країнах, а загальні касові збори сягнули позначки в понад 20 мільйонів доларів. В Україні «Мавка» здобула безпрецедентний успіх, встановивши рекорд України серед національних фільмів за касовими зборами та кількістю проданих квитків за часів Незалежності. Також мультфільм став найуспішнішим анімаційним релізом в кінопрокаті України за усі часи. Продажі драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки зросли в 300 разів завдяки ілюстраціям з «Мавки».

У червні студія Animagrad представила сізл-ріл до серіалу «Мавка», заснованого на анімаційній стрічці «Мавка. Лісова пісня». За словами представників студії, хвиля великого успіху «Мавки. Лісової пісні» у Європі підштовхнула швидше розширювати Всесвіт Мавки до нових форматів.

Також «Мавку» нелегально розмістили на піратських сайтах із російською озвучкою й продавали DVD-версію в Києві.

Мультик здобував нагороди у різних країнах світу, а за підсумками 2023 року від Google опинився на третьому місці за популярністю запитів від українців у категорії «Фільми».

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром