Рівненські мисткині створюють проєкт «Залізні вовки» для дітей та їхніх батьків, які воюють на фронті

20 Травня 2024, 13:47
Ілюстрація «Залізні вовки». Facebook Олена Медведєва 346
Ілюстрація «Залізні вовки». Facebook Олена Медведєва

Проєкт «Залізні вовки» – це нова ініціатива дитячої письменниці та психологині з Рівного Олени Медведєвої.

У його межах планують видати книгу, в основі якої – художньо-психологічний твір. Назву й деталі сюжету авторка не розголошує. Однак зазначила, що ця книга допоможе дітям та їхнім батькам, які воюють на фронті, покращити спілкування та зрозуміти його важливість.

Олена Медведєва розповіла Суспільному про роботу над «Залізними вовками».

«Я як людина, яка має колосальний досвід спілкування як з дітьми, так і з дорослим — це досвід не лише психолога, але й письменниці, вирішила створити сучасну ексклюзивну книгу для родин, в яких один чи двоє батьків — на фронті, а діти залишилися з бабусею, дідусем і потребують контакту. Це про стосунки на відстані: як вони будуються, наскільки це індивідуально, актуально і реально. Цей проєкт допоможе сім'ям зрозуміти важливість підтримки один одного».

Процес створення книги для дітей та військових. Facebook Олена Медведєва

Проєкт стартував у грудні 2023 року, коли Олена Медведєва написала текст. Редактором книги став письменник Сергій Пантюк. В її основі – художньо-психологічний твір.

«До написання цієї роботи мене спонукав один випадок. Про нього мені розповіла знайома. Татусь, який воює, завжди замовляє на сайтах дві однакові книги. Одну він відправляє своїй дитині, а іншу — замовляє для себе. Вони обирають день та час, сідають перед екраном і він читає цю книгу своїй дитині. І я зрозуміла як важливо бути близько, коли ти так далеко», – пояснила письменниця.

З її слів, книга міститиме ілюстрації, над якими наразі працює рівненська художниця Анна Шабалова.

«У книзі є нетипові малюнки. Цей проєкт графічно дитячий. Складність в тому, що графікою не легко передати емоції. Вона про реальність, про відсутність іноді кольору в нашому житті. І з нашого боку залежить чи докладаємо ми зусилля, щоб розфарбувати чорно-білий день», – розповіла Олена Медведєва.

Анна Шабалова та Олена Медведєва. Facebook Олена Медведєва

Про назву книги та деталі сюжету авторка та ілюстраторка наразі не розповідають.

«Це закодована назва, адже хочеться тримати інтригу. Книга ще не завершена, але ми вже її анонсуємо для того, щоб сказати, що готуємо подарунок для наших українських родин», – розповіла Олена Медведєва.

Вона зазначила, що проєкт «Залізні вовки» адресує, найперше, для дітей молодшого і шкільного віку та їхніх рідних.

«Ми хочемо, аби її мали не лише українські діти, а й відправимо військовим на різні напрямки. Для мене важливо, щоб родини розуміли цінність спілкування. Якщо цього досягнемо, якщо діти будуть ініціювати розмови з батьками — це теж буде неабиякий  результат. Не буває так, що над стосунками працює лише один — це завжди ініціатива з двох сторін. Тому для мене буде великою подякою і досягненням цілі, якщо ця книга стане невеликим дороговказом, натхненням, підтримкою».

Презентувати книгу планують на початку осені.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром