Помер художник з Одеси Дмитро Дульфан

17 Травня 2024, 14:35
Дмитро Дульфан 392
Дмитро Дульфан

У 52-річному віці помер одеський художник Дмитро Дульфан.

Смерть настала 16 травня. Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуці мати художника Тетяна Ярошевська.

«Друг мого дитинства, точніше, познайомилися, коли мені було років 13... Найяскравіший, найталановитіший, і головне дуже веселий, дотепний, живий... Не знала на той момент, що бачила його востаннє, біля моря... Минулого літа ... спека... Діма веселий і радісний, як завжди...Як несправедливо все це, як хочеться вірити, що це якась груба помилка», – написала старша наукова співробітниця Одеського національного художнього музею Юлія Жаркова.

«Діма, Діма...Хай твій рай буде сповнений неоновим сяйвом», – зазначила заступниця директорки з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею Олена Михайловська.

Як пише УП. Культура, Дмитро Дульфан народився у 1971 році в родині українського художника Люсьєна Дульфана. Навчався в Одеському художньому училищі ім. Грекова на спеціальності художника-оформлювача.

Дмитро Дульфан. «Дівчина з віолончеллю». Початок 1990-х

«Тато не ставився серйозно до того, що я буду художником. Навіщо? Один художник у будинку вже є. Не дай бог, другий! Він розповідав мені якісь речі, і я усвідомив, що, можливо, буде важка доля, але дуже цікава. Мені здалося, що це такий Шлях воїна, Шлях одинака. Художник має бути один, вигадувати щось своє, що не має аналогів у інших. Навчитися виживати, продавати свої роботи, жити цією працею», – розповідав художник в інтерв'ю виданню Cultprostir.

Дмитро Дульфан в середині своєї інсталяції «Інтер'єр». Олександр Соловйов

У 80-х разом з письменниками з Одеси Дмитром Лигейросом та Володимиром Володимировим створив групу Yellow hammer, яка займалась перформативними практиками. У 90-х завдяки Олександру Ройтбурду познайомився з художниками київського сквоту «Паризька комуна», та почав товаришувати із Олегом Голосієм, Олександром Гнилицьким, Валерією Трубіною. Вони почали влаштовувати спільні виставки.

«На початку творчого шляху я багато тусувався з Олександром Ройтбурдом і Сергієм Ануфрієвим, і тато почав мене до них страшенно ревнувати. Навіть якось порізав і викинув шматки однієї з перших моїх картин», – пригадував Дульфан у тому ж інтерв'ю.

Дмитро Дульфан. «Дірка від бублика». 1997

У 2000-х повернувся від перформансу до живопису. Зайнявся створенням виставок сучасного мистецтва з роботами молодих одеських митців. У 2012 році створив у винному магазині галерею «Вікно».

Олександр Ройтбурд, Олег Голосій, Георгій Сенченко, Дмитро Дульфан, Арсен Савадов у потязі. Георгій Сенченко

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром