До 175-річчя від дня народження Олени Пчілки у Луцьку відкрили книжкову виставку

15 Травня 2024, 20:41
До 175-річчя від дня народження Олени Пчілки у Луцьку відкрили книжкову виставку 381
До 175-річчя від дня народження Олени Пчілки у Луцьку відкрили книжкову виставку

У Волинській науковій бібліотеці відкрили книжкову виставку до 175-ї річниці з дня народження Олени Пчілки «Олена Пчілка: погляд з відстані у 175 років».

Відкриття пройшло 15 травня. В експозиції представлені праці Ольги Косач (справжнє ім'я Олени Пчілки) та література про життя і творчість письменниці, педагогині й громадської діячки. Про це повідомили на фейсбук-сторінці книгозбірні.

«Олена Пчілка — яскрава постать у нашій українській культурі. Поетка, авторка прозових та драматичних творів, науковець, перекладач, фольклорист і етнограф, видавець, активна громадська діячка, яка народила й виховала шестеро прекрасних дітей, двоє з яких прислужились українській літературі. З вдячністю і гордістю називала Леся Українка свою матір найкращою, найрозумнішою, найталановитішою жінкою світового рівня», – йдеться у дописі.

Гордістю фондів бібліотекарі називають український літературний альманах «Нова рада» під редакцією Ольги Косач за 1908 рік. У ньому є оповідання Олени Пчілки «Артишоки».

З особливою цікавістю відвідувачі розглядали праці, які були видані у Торонто, Вінніпезі (Канада), Нью-Йорку (США), Новому-Ульмі (Німеччина).

Представлена на виставці й газета «Рідний край», яка була заснована ще 1906 року. У 1917 році «Рідний край» редагувала Олена Пчілка і тоді газета повністю почала виходити українською мовою. 

У 2022 році, в рік початку повномасштабного вторгнення Росії, «Рідний край» знову повернувся, як спосіб протесту проти російської агресії та як своєрідний культурно-освітній майданчик.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024