На Закарпатті стартував перший фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення»

15 Травня 2024, 16:33
Актори вистави Тев’є-молочник 485
Актори вистави Тев’є-молочник

У Закарпатському академічному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв стартував перший фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення».

Про це повідомили у департаменті культури Закарпатської ОДА.

Розпочав фестивальну програму Мукачівський драматичний театр спектаклем за мотивами однойменної повісті класика єврейської літератури Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник». Режисер-постановник – Юрій Крилівець.

Перед показом спектаклю у холі ліричними мелодіями глядачів зустрічав оркестр театру під керівництвом головної диригентки Анастасії Жужкової.

«Головний герой вистави – простий трудівник-єврей із патріархальними поглядами на життя та віру, який звик у поті чола заробляти свій хліб. Все нове вривається в його будинок через дочок, чиї погляди на життя вже й не такі жорсткі, і це батькові не просто сприйняти», – йдеться у дописі.

До всіх цих проблем додаються часи єврейських погромів у російській імперії, які змушують його сім'ю покинути землю, на якій він народився та жили його предки. Однак, Тев'є знаходить у собі достатньо сил, якщо не зрозуміти, то принаймні інстинктивно прийняти те, що відбувається на його очах, і зберігати людську гідність щодо своїх дітей і людей, що живуть поруч із ним, у чому йому допомагає почуття гумору та самоіронії.

Протягом фестивалю проводили збір коштів на підтримку військових.

Програму фестивалю:

  • 15 травня – «Земля» за мотивами повісті Ольги Кобилянської від Національного академічного драматичного театру ім.Івана Франка (велика сцена, 19:00);
  •  16 травня – «В Португалії зараз тепло» від Київського академічного театру «Колесо» (велика сцена, 19:00);
  •  17 травня – «Доця» за мотивами роману Тамари Горіха Зерня від Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (велика сцена, 19:00);
  • 18 травня – «Алло» за п’єсою Сергія Марена від Закарпатського облмузрамтеатру (велика сцена, 19:00).

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром