Укрпошта до Дня вишиванки відкрила передзамовлення на марки з традиційними орнаментами Харківщини та Криму

13 Травня 2024, 19:51
Укрпошта до Дня вишиванки відкрила передзамовлення на марки з традиційними орнаментами Харківщини та Криму 418
Укрпошта до Дня вишиванки відкрила передзамовлення на марки з традиційними орнаментами Харківщини та Криму

«Укрпошта» до Дня вишиванки випустить поштові набори, присвячені вишивкам Харківщини та Автономної Республіки Крим.

Про це повідомили на сайті компанії.

«Вишивка — це не просто елемент декору. Це наша історія, міфологія, релігія, давнє мистецтво предків. Науковці вважають, що у вишивці зашифровано генетичний код нації. Вишиті сорочки, рушники, хустки репрезентують різноманітність технік та кольорів різних регіонів України», – йдеться в повідомленні.

На першому представлена жіноча сорочка ХІХ століття, на рукавах якої живописне зображення півників — символу сонця, світла, пробудження життя.

На другому зображена кримськотатарська вишивка (жіноча головна шаль «марама», середина ХІХ століття), яка виконана в традиційній техніці тамбурної вишивки Qasnaq (кримськотатарською «к’аснак») із використанням металізованих (золотих) і шовкових ниток по домотканому полотну.

«Коли ми планували випуск марки до дня Вишиванки, ми, звісно, не знали, якою буде ситуація. Але, мені здається, обрали саме ті регіони, які потребують нашої підтримки зараз. Кожен український регіон має свій візерунок із закодованою історією. Збіг чи ні, у візерунках на харківській марці закодоване світло, сонце та пробудження життя. Марка з кримськотатарськими орнаментами – незаперечний доказ автентичності півострову, «код народу», який житиме завжди», – написав у своєму телеграм-каналі генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Спецпогашення марок триватиме два дні. 16 травня офіційний запуск відбудеться у Києві, а 17 у Харкові. Також у День вишиванки – 16 травня – марки будуть доступні у відділеннях. 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром