У Луцьку харківська авторка рекордних муралів презентувала мистецький проєкт
У Луцьку відкрили проєкт «Підйом. Падіння. Стрибок. Рівновага». Він складається з чотирьох частин муралу, які створила харківська художниця Анастасія Худякова.
10 травня у Музеї сучасного мистецтва Корсаків відвідувачі мали змогу познайомитися з мисткинею та оглянути її творчий доробок. Захід відвідала й журналістка Район.Культура.
«Як я читаю ці твори? Ці кольористичні плями – інколи, здавалося, несумісний жовтий і червоний, рожевий і помаранчевий – збурюють напругу. Разом з тим, цю геометричну субстанцію розбивають дуже динамічні сплески чистих хвиль, які огортають нас, які ніби вихлюпуються на нас… Вони омивають нас, наповнюють вірою, вірою в майбутнє і духом», – поділилася своїм сприйняттям муралів мистецтвознавиця і модераторка події Зоя Навроцька.
Керуюча партнерка музею Леся Корсак побачила на зображеннях шлях людини під час стресових подій – війни, ковіду. На початку виникає емоційний підйом, потім – падіння. Згодом людина змушує себе зробити стрибок, і знаходить необхідну їй рівновагу.
Анастасія живе і творить в Харкові. Дитячу художню школу та державну академію дизайну і мистецтва завершила у своєму рідному місті. Не покинула свій дім і під час повномасштабного вторгнення – за цей час вона створила у Харкові шість стінописів.
Серед її доробку є і роботи, внесені у «Книгу рекордів України» та ті, що отримали статус «Світовий рекорд». Одну з них вона намалювала у співавторстві із 367 художниками. Титул рекорду світу витвір здобув через найбільшу кількість творців, залучених до одного проєкту.
«Будемо надіятися, що ми побачимо цей мурал, і росіянам не вдасться його зламати. Ще один національний рекорд України, який належить Анастасії – проєкт «Кити». Він займає майже 1 400 метрів квадратних та став найбільшим муралом України. Анастасія бере участь в конференціях та форумах Польщі, Ізраїля, Сполучених Штатів Америки, Казахстану. Це людина, яка представляє нашу країну і в Європі, і в Америці, і на Сході. Тобто людина, на яку ми покладаємо великі надії», – сказала Леся Корсак.
Вона додала, що очищування люди від болів і горя є головним посланням проєкту.
«Я розумію, що та вода, то наші емоції, які в нас бурлять, наші переживання, страждання, сумніви, страхи, з якими не знаєш як впоратися. А ці прекрасні геометричні фігури – це наша сила волі, сила духу, наша ментальність українська, яка мусить перемогти і організувати все, щоби ми могли спрямувати ті емоції у правильне русло», – промовила керуюча партнерка.
«Дійсно, це про наші емоції, про наші вираження, про те, що ми відчуваємо, як ми думаємо. Ми всі різні, і ми всі наводимо собі геометричні фігури, куди зганяємо всі наші думки. У нас є підйоми, падіння, але дуже важливо знайти рівновагу, знайти баланс в цьому світі. Хочеться побажати всім, щоб у вашому житті хвилювалося лише море», – звернулася до відвідувачів Анастасія Худякова.
До вітального слова долучилися й відвідувачі виставки, які поділилися враженими від побаченого.
«Я знаю Анастасію ще студенткою, яка брала участь у фестивалі. У тому проєкті я був куратором... Мені подобається її ріст, і те, що вона не боїться великих об'ємів. Я знаю її як бійця. Пам’ятаю, як вона мені розповідала, як малювала на нулі, а жителі їй казали: «Дівчино, що ти тут робиш? Тут вчора прилетіло». Тому мені приємно, що роботи Анастасії доїхали до «Космогонії сенсів», а тепер ще і сама Анастасія доїхала до нас», – розповів Олесь Томах.
Чоловік порівняв зображення води із захмареним небом. Додав, що «Космогонія» скоро завершить свою роботу, тому цей проєкт для нього дуже символістичний.
«Він такий надихаючий. Він такий життєствердний. Вселяє віру, що вода змиє все погане і принесе позитив. Тобто саме художниця з Харкова привезла позитив», – сказала учасниця заходу Оля.
На завершення Леся Корсак подарувала художниці букет троянд з будяками. За її словами, ніжні та вразливі квіти доповнюють колючу рослину й рівновага зберігається навіть в оберемку букета.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром