Директорка Музею книги і друкарства України отримала премію Йоганна Ґутенберґа

11 Травня 2024, 14:58
Валентина Бочковська 192
Валентина Бочковська

Валентина Бочковська – директорка столичного музею книги і друкарства, яка нагороджена премією від міста Майнц за «самовіддану і мужню працю в найважчих умовах зі збереження національних культурних надбань у часи війни».

Про це повідомляє Читомо з посиланням на офіційний лист музею.

Премія становить 10 тисяч євро, її присуджують за видатні мистецькі, технічні чи наукові досягнення в галузі поліграфічного мистецтва.

«Наукові дослідження і досягнення щодо збереження й убезпечення української культурної спадщини – це відважна й відповідальна діяльність, яка представляє всіх людей в Україні й за її межами, які віддані збереженню своєї культури та запобіганню втраті писемних і друкованих знань. Умисне знищення книжок – це замах на ідентичність країни – України. Книжки є культурним надбанням, і їхня охорона має суспільне значення», – поділилися члени журі.

Директорка музею зазначила, що для неї ця новина, яку їй повідомив директор музею Ґутенберґа у Майнці доктор Ульф, була абсолютною несподіванкою. 

«Перш за все, це для мене велика честь, яку важко переоцінити. Працюючи у Музеї книги і друкарства України та займаючись активно міжнародною діяльністю впродовж багатьох років, я завжди замислювалася над питанням визнання України та українців у світі. І тому, я вважаю, що це зараз моє найбільше досягнення. Звісно, що це і мить щастя, хоча я про нагороди та премії не думаю, коли поринаю у мить творчості музейного простору та музейного життя», – розповіла Валентина Бочковська.

Вручення премії відбудеться 22 червня 2024 року у Виборчому палаці в Майнці.

Довідково: Премія Ґутенберґа –  це нагорода, названа на честь винахідника друкарського преса Йогана Ґутенберґа, який у 1448 році заснував першу у світі друкарню у рідному місті Майнці. Премією відзначають за видатні досягнення у сфері ілюстрації і книгодрукування, а також книгознавства. Вперше нагороду вручили 1968 року в німецькому місті Майнц до 500-річчя з дня смерті Ґутенберґа.

 

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром