Представника Нідерландів на «Євробаченні-2024» дискваліфікували: подробиці інциденту

11 Травня 2024, 20:01
Йост Кляйн ОНОВЛЕНО 824
Йост Кляйн

Йост Кляйн – 26-річний виконавець з Нідерландів на «Євробаченні», якого дискваліфікували із виступу у Гранд-фіналі Євробачення-2024 через насильницьку поведінку стосовно співробітниці телевізійної команди пісенного конкурсу.

Про це повідомляє шведське видання Aftonbladet. 

Станом на 19:50 11 травня, відома реакція нідерландського мовника Avrotros на інцидент. Там зазначили, що після виступу Йоста Кляйна минулого четверга  співака знімали, коли він щойно зійшов зі сцени й мав поспішати до гримерки. Нібито Кляйн неодноразово вказував, що не хоче, щоб його знімали й це, мовляв, не було дотримано.

«Це призвело до загрозливого руху з боку Йоуста в бік камери. Він не торкнувся оператора. Про цей інцидент було повідомлено, після чого Європейська мовна спілка та поліція розпочали розслідування», – йдеться в заяві мовника.

Також представники мовника зауважили, що рішення про виключення Кляйна не є пропорційним до цього інциденту.

Водночас Eurovoix повідомили, що за останню добу Європейська мовна спілка провела низку «кризових зустрічей» із кількома країнами-учасницями, які хотіли відмовитися від участі в конкурсі після рішення про дискваліфікацію нідерландця. Серед них Ірландія, Португалія, Швейцарія та Велика Британія.

Через те, що Нідерланди не братимуть участь в конкурсі, в організації гранд-фіналу відбулися певні зміни, повідомляє «Євробачення Україна»:

  • усі учасники зберігають свої порядкові номери. Під №5, який належав Йосту Кляйну, ніхто не виступатиме;
  • результати журі, отримані після генеральної репетиції у п'ятницю, 10 травня, були перераховані таким чином, що Нідерланди не отримають жодного балу. Тому всі члени журі мають оцінити всі пісні від 1 до 26;
  • Нідерландам не нараховуватимуть бали від глядачів;
  • Нідерланди не з'являться на табло;
  • глядачі в Нідерландах все ще мають право голосувати у фіналі, а результати журі Нідерландів залишаються дійсними;
  • EBU повідомить усіх телекомунікаційних партнерів, що Нідерланди більше не беруть участі, і докладуть зусиль, щоб заблокувати лінії для №5.

Станом на 13:43 11 травня зазначається, що нідерландського виконавця, який мав виступати у гранд-фіналі, станом на вечір 10 травня виконавця не допустили до другої частини генеральної репетиції і йому загрожувала дискваліфікація. 

«Я не знаю, наскільки це серйозно і що сталося, але EBU (Європейська мовна спілка) зараз це розслідує», – повідомило шведським журналістам джерело, яке має доступ до телевиробництва. 

У Європейській мовній спілці зазначали, що виконавця не допускатимуть до репетицій до появи наступних повідомлень щодо інциденту. Зазначимо, що у шведській поліції (Швеція – країна-господар цьогорічного Євробачення) про інцидент не знають. 

«Розслідування інциденту з голландським артистом триває. Дискусії також відбуваються між EBU та нідерландським мовником Avrotros», – йдеться у заяві Європейської мовної спілки. 

11 травня, у день Гранд-фіналу, нідерландського виконавця дискваліфікували із Євробачення-2024.  

Довідково: Йост Кляйн (Joost Klein) – музикант, письменник і художник. Його стиль поєднує елементи попмузики, поп-панку та хардкору. У Нідерландах Йост регулярно гастролює зі своїм гуртом і виступає на таких фестивалях як Lowlands і Pinkpop. 

На Євробачення-2024 його обрали з близько 600 претендентів. На конкурсі він виступав у другому півфіналі, здобувши путівку до Гранд-фіналу із піснею «Europapa». 

Окрім цього, музикант має в репертуарі пісню, яку випустив із виконавцем з Санкт-Петербурга за два тижні після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром