Портрет волинської прикордонниці покажуть на найвідоміших мистецьких майданчиках світу
Українським героям та героїням присвятили масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA, який об’єднає живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню звитягу не тільки в Україні, а й на весь світ – від Парижа до Нью-Йорка.
Героїнею проєкту також стала й прикордонниця Волинського загону Людмила Кравчук. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України.
Повномасштабне вторгнення військовослужбовцю застало в Маріуполі. Вона проходила службу на посаді інспектора прикордонної служби вищої категорії, фельдшера відділу прикордонної служби «Сартана». Разом з іншими військовими мужньо тримала оборону міста Маріуполя, рятувала життя побратимів. Пройшла російський полон.
Серцем проєкту є серія з 24 картин, що присвячена усім, хто допомагає вистояти у цей час – парамедикам, військовим, рятівникам, працівникам комунальних служб та іншим героям та героїням. Спочатку виставка цих картин буде показана у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.
1 травня 2024 року у Львові відбулася пресконференція та виставка з нагоди презентації мистецького проєкту Nezlamni.UA Благодійного фонду «Культура.UA». Основною темою пресконференції, що відбулася у Палаці мистецтв, стало обговорення питань мистецтва під час війни. Говорили про те, як культура може допомогти у здоланні ворога у цілому, та як проєкт Nezlamni.UA фіксує сучасних героїв та героїнь на полотнах українських художників та перетворює це на інструмент культурної дипломатії.
Одне з полотен присвячене прикордонниці – захисниці Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло та продовжує службу у Волинському прикордонному загоні.
«24 лютого у мене був вибір: покинути місто Маріуполь або лишитися. Свій вибір я зробила усвідомлено і виважено. На другий день, і ще через день, у мене була можливість переосмислити ситуацію і все-таки втекти – жодних ілюзій щодо подальшого розвитку подій не було: я знала, що це буде за боротьба. Інша справа – апріорі не можеш знати що таке пекло, доки не побуваєш там. Приймаючи рішення бути потрібною, захищаючи свою державу, я поставила на кін найдорожче, я була готова віддати своє життя. Це не пафосні слова. Якби була можливість відмотати час назад, я б усе зробила так само. Тому під час полону мене тривожили дві речі: мої рідні, я б не хотіла, щоб вони втрачали здоров'я своїм хвилюванням за мене, і друге – що відбувається з Україною? Ті події, які розгорнулися в Маріуполі – суцільне жахіття і я хотіла, аби самопожертва тисяч людей, які віддали свої життя, захищаючи країну – не була даремною. Проєкт Nezlamni.UA мовою живопису розповідає історії незламних українців. Серед них – моя історія захисту Маріуполя і ворожого полону. У кожного з героїв своє джерело незламності. Моє – ненависть до ворога», – зазначила Людмила.
Автором портрета є художник Юрій Гончаренко. Він з особливою винятковістю пройнявся історією героїні та не приховував: писати портрет такої визначної людини – велика відповідальність.
«Ми й уявити не можемо що за її плечима… Людмила Кравчук – справді мужня людина. Мужність для мене і в тому, що після усіх тих випробувань та жахів, вона зберігає та примножує світло всередині себе. Дарує посмішку та свою енергію іншим. Стільки позитиву в її очах. Тільки схилятися низько і вклонятися – за усе, що вона зробила для України, і окремо – за неймовірну вроду зсередини та ззовні. Такими можуть бути дійсно тільки українки».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром