Львівські волонтери та фельдшерка з Луцька стали героями картин, які побачать в Європі та США

03 Травня 2024, 20:22
Картини присвятили українським героям 356
Картини присвятили українським героям

Українським волонтерам та медикам присвятили мистецький проєкт Nezlamni.UA. У ньому об’єднали живопис, літературу та музику. Його мета – інформувати сучасну історію України через мистецтво.

Про це сповістило Міністерство культури та інформаційної політики. 

Основою проєкту є серія з 24 картин, що присвячена тим, хто допомагає вистояти у цей час – парамедикам, військовим, рятівникам, працівникам комунальних служб та іншим героям та героїням. 

Читайте також: YAKTAK випустив новий трек «Небо» з харківським співаком CKAYA

Першими виставку побачили жителі Львова. 1 травня експозицію, розмістили на Площі Ринок. Як зазначають організатори, картини представлять у п’яти найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

«Я вдячній кожній організації, яка своїми зусиллями долучається до місії культурної дипломатії. Благодійний фонд «Культура.UA» є серед тих, хто небайдужий, і робить велику, важливу в тому числі й, державну справу. Виставка в рамках проєкту Nezlamni.UA є не просто елементом, або однією зі складових промоції української культури, це є дуже важлива справа щодо поширення знань серед іноземців про наші сучасні мистецькі досягнення та про Україну у цілому. Адже, на жаль, досі за кордоном є лише поверхневе уявлення про українську культуру», – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Одна з картин авторства Тараса Гончаренка присвячена волонтерам, що ведуть свою діяльність у Львові. Це Сергій Канюк, Ірина Федишин, Віталій Човник та Ліна Леушена з Благодійного фонду «Там, де живе надія». Співачка Ірина приєдналася до команди фонду, і влаштовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ. У той час команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їх спільних зусиль вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. 

Також, є полотно присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби «Сартана» Людмилі Кравчук з Луцька. Людмила – захисниця Маріуполя, яка зазнала жахів російського полону. Її на картині зобразив художник Юрій Гончаренко.

Читайте також: Великодня виставка: у Локачинській бібліотеці діє книжково-ілюстративна експозиція

 

Окрім того, будуть створені книги та пісня, що відображатимуть визначні події та історії різних професійних груп, які захищають незалежність України.

Довідково: Nezlamni.UA – це проєкт Благодійного фонду «Культура.UA», який реалізується за фінансової підтримки Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки «Нова пошта». Мета проєкту – використати культурні продукти як потужний засіб комунікації культурної дипломатії та поширення інформації про сучасну історію України.

Фото: Олега БАТРАКА, Еві ГУРЕШИДЗЕ.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром