Український дизайнер шрифтів переміг на міжнародному конкурсі у Нью-Йорку

02 Травня 2024, 19:07
Михайло Рафайлик тримає постер зі шрифтом Decutto 476
Михайло Рафайлик тримає постер зі шрифтом Decutto

Дизайнер Михайло Рафайлик переміг в одній із категорій щорічного міжнародного конкурсу Type Directors Club (TDC70).

24 квітня його нагородили Сертифікатом типографічної майстерності за шрифт Decutto. Про це пише Цукр

Конкурс TDC заснували в Нью-Йорку понад 70 років тому. Його суддів запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі платна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни та скасували плату.

«Судді розглядають неідентифіковану роботу. Якщо точніше, то це тексти, набрані конкретним шрифтом. Судді не знають, хто його автор чи як називається шрифт», — сказав Михайло.

Він переміг у підкатегорії Single Axis Type Family (Шрифтова родина з однією віссю) категорії Type Design. Шрифт Decutto має одну вісь — Weight.

«У шрифтовій родині може бути вісь ваги, ширини, оптичного розміру тощо. В її межах шрифтова родина має різні стилі. Найрозповсюдженіша шрифтова вісь — це Weight, яка містить такі стилі як Light, Regular, Bold та інші. Проте шрифтова родина може містити й декілька осей одночасно, і навіть комбінувати їх між собою».

Друковані постери зі шрифтами переможців показують на виставці в Нью-Йорку, також вона подорожує десятками міст США, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Нової Зеландії, Польщі, Південної Кореї, Іспанії, Тайваню тощо.

«Для мого шрифту це шанс бути побаченим. Водночас це й шанс розповісти про Україну та її культуру. Наприклад, на заглавному постері зазначено, що шрифт «викарбуваний» в Україні у 2023 році. Ще один постер виконаний повністю українською мовою. А друкований плакат, що подорожуватиме міжнародними виставками, розповідає про життя українців, яке з 2022 року стало крихким через напад росіян і що через це відчуття українці загартовуються та стають сильнішими як нація», — розказав Михайло.

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром